کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

مشاوره تحصیلی ارشد رشته مهندسی صنایع

مشاوره تحصیلی ارشد رشته مهندسی صنایعبرای مشاهده به ادامه مطلب رجوع کنید

برچسب‌ها: مشاوره تحصیلی ارشد رشته مهندسی صنایع, مشاوره, رشته مهندسی صنایع, مشاوره تحصیلی, مشاوره برای دانشجویان

در آزمون به ترتیب به سوالات چه درس هایی پاسخ دهیم؟

برای پاسخ به سوالات دفترچه کلاً دو راه حل پیشنهاد می‌شود راه‌حل اول استفاده از ترتیب سوالات دفترچه است اما اگر می‌توانید از ترتیب دیگری استفاده کنید و در وارد کردن سوالات به پاسخ‌نامه دچار اشکال نمی شوید می‌توانید از درسی شروع کنید که در آن مسلط‌تر هستید.

من در حدود ۲۰دقیقه وقت آزمون را به زبان اختصاص دادم و ۱% درست زدم اغلب اشتباه زدم اگر این ۲۰دقیقه به ریاضی و آمار اختصاص پیدا کند بهتر بود ، خیلی از دوستا‌نم به من گفتند روی زبان سرمایه‌گذاری نکنم چون زبانم خوب نیست  آیا صلاح است کامل زبان را نزنم و در طول مطالعاتم هم وقتی اختصاص ندهم و ریاضی و آمار را بیشتر بزنم؟

حذف یک درس و نزدن آن در کنکور سراسری اصلاً پیشنهاد نمیشود با توجه به بحث نمره تراز اگر شما یک درس را اصلاً نزنید تاثیر بسیار بدی روی نمره تراز شما می‌گذارد.

مدت ۱۰ سال از فارغ‌التحصیلی اینجانب می‌گذرد چطور میتوانم خودم را آماده رقابت با افراد جوان‌تر از خود نماییم؟

دوستانی که مدت زیادی از فارغ‌التحصیلی آنان می‌گذرد دلیلی برای نگرانی اضافه ندارد اصولاً با توجه به رقابت بالا در رشته‌های مهندسی صنایع و سیستم افرادی در این رشته موفق‌تر هستند که مطالب را دقیق‌تر و مفهومی‌تر مطالعه کنند از سوی دیگر حجم مطالب در این دو رشته چندان زیاد نیست یعنی شما با مقداری مطالعه بیشتر از دوستانی که تازه فارغ‌التحصیل شده‌اند می‌توانید به راحتی با آنها برابری کنید.

من در درس زبان تخصصی خیلی مشکل دارم لطفاً مرا راهنمایی کنید که چه کتاب‌هایی مطالعه کنم؟

در درس زبان کلاً نکات زیر توصیه میشود:

– از آنجایی که ۱۰ تست از ۳۰ تست کنکور مربوطه به دانش لغت می‌شود می‌توانید با استفاده از جزوه زبان عمومی پارسه و کتاب ۵۰۴ دانش لغت خود را تقویت کنید.

-در رابطه با گرامر بهترین منبع منطبق با کنکور جزوه زبان عمومی پارسه است.

-در مورد تست‌های درک مطلب باید شما درک خود را از متون افزایش دهید برای این کار می‌توانید از کتاب‌های انتشارات سمت  یا جزوه زبان تخصصی پارسه استفاده کنید.

من در امتحان‌ها بی دقتی‌های بدجوری می‌کنم اگر در سه تا امتحان قبلی پارسه بی‌دقتی نمی‌کردم مطمئنم تک رقمی می‌شدم اگر ممکنه من را راهنمایی کنید؟

در زمینه بی‌دقتی هنگام تست زدن بهترین راه شرکت در آزمون‌های آزمایشی پارسه است چرا که با حضور در این امتحان او شبیه سازی شرایط کنکور برای شما اندک اندک بی‌دقتی‌ها کم می‌شود همچنین می‌توانید با زدن تست‌های زیاد اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

تا به امروز بیشتر روی ریاضی و آمار وقت گذاشتم در مورد تنظیم ساعات روزانه در مورد زبان و معلومات راهنمایی بفرمایید ؟

برای تنظیم ساعات مطالعه روزانه برای درس‌های مختلف می‌توانید از برنامه‌های فازبندی شده پارسه استفاده کنید که از طریق سایت مشاوره در اختیار داوطلبان قرار داده می‌شود.

می‌خواستم بدونم از کی باید تست زدن را تایم بگیرم و از کی تست‌های کلی و پراکنده مانند آزمون اصلی بزنم به جای موضوعی زدن؟

اصولاً در مورد تست زدن دو مسئله مطرح است یکی یادگیری و دیگری سرعت است یعنی آن که طبیعتاً وقتی برای اولین بار در یکی از فصل‌های هر یک از دروس می‌خواهید تست بزنید طبیعتاً هنوز یادگیری شما تکمیل نشده است و شما باید در طول تست زدن مطالب جدیدی را آموزش ببینید لذا احتیاجی به زمان‌گیری نمی‌باشد اما بعد از آن و اینکه از مرحله یادگیری گذشتید باید با زمان گرفتن سعی کنید به سرعت مناسب برسید.

دروسی مثل آمار و ریاضی را به چه شیوه‌ای باید مطالعه کنم بعضی مطالب خیلی فرارند با اینکه تقریباً درس‌ها را خواندم اما احساس می‌کنم از بچه‌ها عقبم البته الان ترم ۵ هستم ولی برای آمادگی بیشر امسال شرکت کردم به نظرتون اشتباه کردم؟

برای دوستانی که از ترم ۵ شروع به مطالعه برای کنکور ارشد می‌فرمایند چند نکته مطرح است اولاً چون خیلی زود شروع به مطالعه کردند باید حواستان باشد با مطالعه زیاد و خستگی از هدف اصلی که کنکور سال آینده است غافل نشوید نکته دوم آن که برای مطالعه الان بیشتر روی reference  های کنکور تمرکز نکنید و اصلاً سراغ مطالب تستی نروید سعی کنید کاملاً روی مفاهیم مسلط شوید.

برای درس آمار آیا جزوه پارسه کافیه؟

برای درس آمار جزوه پارسه کاملاً کافی است چون در این جزوه سوالات تالیفی و کنکور از یکدیگر جدا شده‌اند برای دوستانی که وقت کافی ندارند فقط می‌توانند از سوالات کنکور استفاده کنند و به آمادگی کامل برسند.

برچسب‌ها: مشاوره تحصیلی ارشد رشته مهندسی صنایع, مشاوره, رشته مهندسی صنایع, مشاوره تحصیلی, مشاوره برای دانشجویان

برچسب ها :


 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید