کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

مشاوره تحصیلی کارشناسی ناپیوسته مکانیک

مشاوره تحصیلی کارشناسی ناپیوسته مکانیکبرای مشاهده به ادامه مطلب رجوع کنید

برچسب‌ها: مشاوره تحصیلی کارشناسی ناپیوسته مکانیک, مشاوره, رشته کارشناسی ناپیوسته مکانیک, مشاوره تحصیلی, مشاوره برای دانشجویان
نمی‌دانم صبح که از خواب بیدار می‌شوم با چه درسی شروع کنم و چقدر بخوانم؟ در درس‌های ریاضی،  استاتیک، مقاومت و زبان هم ضعیفم. به برنامه‌ی درسی نیاز دارم.

به این نکته توجه فرمایید که دانشجو باید بر حسب نیازهای خود و نوع دروس، برنامه‌ای متناسب با امکانات و شرایط و محدودیت‌های خود تدوین کند و البته در این امر می‌تواند از مشاور نیز کمک بگیرد.نه اینکه مشاور برای وی برنامه‌ای تجویز کند.صبح‌ها بهتر است دروس مهم‌تر و گسترده‌تر و البته تفهیمی‌تر خوانده شوند و عصرها بهتر است دروس حفظی مطالعه شوند.بهتر است اگر احساس می‌کنید که در درسی ضعیف هستید، در برنامه‌ریزی، آن درس را بیشتر بگنجانید.بهتر است تناوب‌های تکرار زمان خواندن دروس، زمان‌های کوتاهی باشد تا فاصله زمانی بین دروس باعث فراموشی مطالب خوانده شده در دوره قبلی نشود.

من مشمول به خدمت هستم.دقیقا ۱ماه قبل از کنکور.می‌خواستم ببینم چطور درس‌ها را بخوام که جمع بندی کلی کرده باشم و قبل از رفتن به خدمت خیالم از هر لحاظ راحت باشه؟ از طرفی می‌خواهم نکته‌برداری کنم که در زمان سربازی مرور کنم؟ اما چطور؟ آن‌جا چکار باید بکنم که مطالب را فراموش نکنم؟

شما باید دروس را مکررا مطالعه کنید تا دچار فراموشی نشوید و حتما از خوانده‌های خود نت برداری کنید که ابزار بسیار مناسبی برای تکرار و جمع‌بندی دروس است.تست زدن را فراموش نکنید و در طول ۱ماه سربازی بیشتر سعی کنید توسط نت‌های خود دروس را تکرار و جمع‌بندی کنید و اگر فرصتی یافتید حتما تست‌های مربوطه و تست‌های سال‌های پیش را تمرین کنید، البته قبل از رفتن به سربازی، از کامل بودن نت‌های خود اطمینان حاصل کنید و در این مدت، به جمع آوری و تکمیل نت‌های خود و البته تست‌زنی مشغول باشید.

من در حال حاضر دانشجوی ترم آخر مکانیک در دانشگاه آزاد هستم و می‌خواهم در کنکور سال آینده شرکت کنم هم‌چنین می‌خواهم در تهران و در همین رشته قبول شوم.میخواستم بدانم از کی شروع کنم؟ از چه وقت به کلاس کنکور برم؟ با توجه به این که در این ترم هفته‌ایی ۳ روز کلاس دارم. در ضمن چه درس‌هایی در کنکور مکانیک اهمیت بیشتری دارند؟

ابتدای امر شما باید رشته امتحانی مورد نظر خود را مشخص کنید و موارد امتحانی و سرفصل‌های همان رشته را مطالعه فرمایید. با توضیحاتی که شما فرمودید و با توجه به ترم جاریتان، فرصت خوبی است که به مطاله زیر بنایی و کلاسیک(تشریحی)دروس بپردازید و در ادامه‌، این روند را به سمت تست و نکته سوق دهید و این نکته را در نظر بگیرید که هرچه سریع‌تر خواندن را آغاز کنید.در مورد میزان اهمیت دروس اینکه، شما ابتدا باید رشته امتحانی خود را انتخاب کنید و به این نکته هم توجه داشته باشید که هر درس می‌تواند به نوبه خود مهم باشد و نمی‌توان در شرایط عمومی، برای دروس، مهم و اهم تعیین کرد.

با توجه به سخت بودن آزمون سال گذشته (۸۷)نسبت به سال‌های قبل آیا می‌توان گفت آزمون سال ۸۸به سختی آزمون پارسال یا سخت تر از آن خواهد بود؟ یا امکان دارد سال بعد آزمون ساده‌تر باشد؟ پیش‌بینی شما چیست؟

اگر دانشجو برای یک امتحان سخت درس بخواند، در هر صورت موفق خواهدبود.ولی اگر برای امتحان ساده درس بخواند، اگر امتحان کمی مشکل باشد، در سر جلسه به مشکل جدی بر می‌خورد. احتمال دارد که روند تفهیمی شدن آزمون از سال گذشته شروع شده باشد و مناسب نیست که دانشجو بر اساس ریسک یا گمان یا پیش‌بینی درس بخواند.

برچسب‌ها: مشاوره تحصیلی کارشناسی ناپیوسته مکانیک, مشاوره, رشته کارشناسی ناپیوسته مکانیک, مشاوره تحصیلی, مشاوره برای دانشجویان

برچسب ها :


شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید