کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

مشاوره تحصیلی ارشد رشته مدیریت

مشاوره تحصیلی ارشد رشته مدیریتبرای مشاهده به ادامه مطلب رجوع کنید

برچسب‌ها: مشاوره تحصیلی ارشد رشته مدیریت, مشاوره, رشته مدیریت, مشاوره تحصیلی, مشاوره برای دانشجویان, مدیریت

من هنوز دانشجو هستم و بعضی دروس را نگذرانده ام. برای پاسخگویی به سوالات آزمونها مشکل داشتم و این موضوع باعث شده که دچار استرس شوم. چگونه برنامه ی درسی ام را با برنامه ی آزمونها هماهنگ کنم؟ 

خواندن و آماده شدن برای کنکور اگر با برنامه ریزی باشد، استرس و اضطراب به دنبال نخواهد داشت.

بسیاری از دوستان از ترم پنجم (ابتدای سال سوم) مراقب هستند تا درسهایی را که جزء منابع کنکوری آنهاست بگذرانند تا ترم ۷ به مشکل بر نخورند.

اما دوستانی نیز که این برنامه را نداشته اند، می توانند دروسی که تا کنون نگذرانده اند و جزء منابع آزمون است را در ترم ۷ بردارند تا نوعی هم جهتی بین امتحانات پایان ترم و سرفصل های آزمون آنها بوجود بیاید. برای برخی از درسها نیز (پژوهش که برای داوطلبین دولتی جزء منابع کنکور نیست اما برای بقیه گرایشها هست)

که در طول سال تحصیلی هرگز نداشتید می توانید از کلاسهای آمادگی برای کنکور را شرکت نمایید و آمادگی لازم را بدست آورید.

برای خواندن زبان آیا بهتر است ابتدا زبان تخصصی را آغاز کنم یا زبان عمومی را؟ برای موفقیت در زبان عمومی چه باید کرد؟ 

با توجه به اینکه از سوالات زبان نیمی به زبان عمومی و نیمی به زبان تخصصی، اختصاص دارد شما باید هر دو را به طور همزمان بخوانید.

برای موفقیت در زبان عمومی باید دایره واژگان گسترده ای داشته باشید و این امر مستلزم تکرار زیاد است. پیشنهاد می شود کتاب ۵۰۴ واژه بارنز را بخوانید(هر روز یا یک روز در میان یک درس) بعد از لغاتی که بنظرتان نمیدانید، “فلش کارت” تهیه نمایید و قبل از شروع درس بعدی، حتماً لغات درس قبلی را مرور نمایید و اینکار را تا جایی ادامه دهید که مطمئن شوید لغات درس های قبل در ذهنتان تثبیت شده است.

در زبان تخصصی هم مهارت شما در خواندن درک متن مهم است که البته پیشنیاز آن دانستن لغات تخصصی است. برای این منظور کتاب پارسه (متون تخصصی که غنی از لغات و متن است) را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

اینجانب در درس تحقیق در عملیات توانایی ندارم که این درس را با درصد خوببزنم آیا       می توانم به طور کلی این درس را از برنامه ام حذف نمایم ؟ 

شما باید سعی کنید درس های مربوط به گرایش مورد نظرتان را همراه با هم مطالعه کنید، در نظر داشته باشید برای کسب رتبه خوب در آزمون ارشد شما بایستی در تمامی درس ها تا حد متوسطی تسلط یابید و درس هایی را که در آن قوی هستید به تسلط کامل برسانید. هیچ یک از درس ها را رها نکنید وسعی کنید تمامی درس ها را مطالعه کنید.

توجه کنید که داشتن درصد صفر در هر درس تراز شما را به شدت کاهش می دهد و این اصلاً به نفع شما نیست.

 

من همیشه نگرانی دارم چون در یک دانشگاه تقریباً سطح پایین در س میخونمتوان رقابت با بچه های سطح بالاتر در سایر دانشگاهها را ندارم همین ترس بندهرو برای قبولی امسال بیشتر میکند؟ 

 

دوست عزیز مشکلی نیست اتفاقاً شما چنانچه رتبه های تک رقمی چند ساله اخیر را بررسی نمایید متوجه خواهید شد که تعداد اندکی از آن ها از دانشگاه های سطح بالا هستند، عامل موفقیت برنامه ریزی مناسب به همراه انگیزه فراوان و تلاش متناسب برای رسیدن به موفقیت    می باشد و چنانچه این دو را داشته باشید هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

اینجانب دراغلب موارد نزدیک  (70 %)درتست زنی از میان 4گزینه دو موردنادرست راتشخیص داده اما از میان دو گزینه باقی مانده گزینه انتخابی اشتباهبوده آیا با چنین حالتی پاسخ داده شود یا خیر؟

معمولاً توصیه می شود شک بین دو گزینه را بهتر است پاسخ دهید اما شما می توانید به صورت تجربی به نتیجه مطمئن تری برسید به این معنی که در تست هایی که می زنید دقت کنید که معمولاً سوالات شک دار (بین دو گزینه) را درست می زنیم یا غلط، آنگاه با اطمینان بیشتری     می توانید تصمیم بگیرید.                                                                                         

میخواستم بدونم که زمان آزمون اصلی رشته مدیریت دولتی در کل چقدر است؟

با توجه به تغییراتی که در آزمون سراسری در سال ۱۳۸۹ اتفاق افتاد آزمون رشته مدیریت دولتی به شکل زیر است:

در دفترچه اول ۳ درس زبان (زبان، تئوری و مالیه و بودجه) دارید یعنی ۹۰ سوال و ۱۰۵ دقیقه زمان برای پاسخگویی و در دفترچه دوم نیز ۳ درس (ریاضی، آمار، اقتصاد خرد وکلان، حسابداری دولتی) یعنی ۱۰۰ سوال و ۱۰۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی دارید.

دفترچه سوم هم که ۱۵ زمان دارد و  سوالات بازاریابی است که مربوط به گرایش شما نیست اما در صورت تمایل می توانید به سوالات آن پاسخ دهید.

تاثیر معدل توکنکور چه جوریه اگه لطف کنین یه مثال برام بزنین ممنون میشم.؟

تاثیر معدل در کنکور بصورت ۲۰ % است .یعنی ۸۰ % نمره علمی شما در کنکور مهم است و ۲۰ % از معدل شما تاثیر خواهد داشت اما بصورت کلی میتوان گفت معدل های خوب بسیار تآثثیر گذار است اما معدل هایی که چندان خوب نمی باشند آنچنان تآثیر منفی ندارند.

آیا باید درسهایی مثل تئوری مدیریت را دو روز بعد از مطالعه تست زد؟ دلیلش چیه؟

بله دقیقاً همینطوره چون مطالب حفظی بعد از مطالعه در حافظه کوتاه مدت می ماند،اگر بلافاصله بعد از خواندن آنهاا تست بزنید،چون همه مطالب هنوز در ذهنتان هست به شما اعتماد به نفس کاذب میدهد و ما سعی می کنیم تا قبل از کنکور با مرور کردن مداوم، این مطالب را به حافظه بلند مدت بسپاریم که یکی از راههای مرور همین تست زدن است اگر در طول مطالعه تئوریها خلاصه ای از مباحث تهیه کرده اید ،مطالعه آنها  قبل از کنکور، کار مفیدی خواهد بود.

برچسب‌ها: مشاوره تحصیلی ارشد رشته مدیریت, مشاوره, رشته مدیریت, مشاوره تحصیلی, مشاوره برای دانشجویان, مدیریت

برچسب ها :


شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید