کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

تحلیل دروس عمومی کنکور انسانی ۹۳ از محمد معافی و مسعود اعتصامی

تحلیل دروس عمومی کنکور انسانی ۹۳ از محمد معافی و مسعود اعتصامی

یک سری اطلاعات نسبت به ریاضی و تجربی بیان می کنیم.

رشته ریاضی: آن چه از جمع بندی های ما استنباط می شود این است که برای ترازهای ۴۷۵۰ با تخمین درصدهایشان می توان گفت که سوالات برای این رده ترازی ساده تر بوده است. هر چه به سمت ترازهای بالاتر می رویم سوالات چالشی تر شده اند. در اسلایدها رنگ های قرمز این موضوع را نشان می دهند.

سوال: چرا سوالات برای دانش آموزان با تراز بالا سخت بوده برای تراز پایین تر آسان؟ زیرا تعداد چند تا از ده تای دانش آموزان با رده ترازی متفاوت با هم فرق دارد دانش آموز با تراز کمتر تعداد کمتری را پاسخ می دهد. در رشته ریاضی معارف و ریاضی و شیمی از حد انتظار داوطلبان سخت تر بوده است.

رشته تجربی:فقط در دروس معارف و شیمی و ریاضی و بیشتر هم برای ترازهای ۶۲۵۰ تا ۷۰۰۰ و هم چنین ۷۰۰۰ به بالا سخت بوده است.

کنکور منحصرا زبان: در ادبیات ۳۴% داوطلبان و در عربی ۵۰% دانش آموزان، گفته اند سوالات مشابه سال گذشته بوده است. یعنی عربی از ادبیات ساده تر بوده است. معارف سخت ترین درس عمومی این رشته بوده است. در زبان عمومی نزدیک ۵۰% داوطلبان بیان کرده اند که مشابه سال گذشته بوده است. اما در زبان تخصصی ۶۰% داوطلبان اظهار کرده اند که دشوارتر از پارسال بوده است.

دروس عمومی کنکور انسانی: ادبیات عمومی انسانی جزء سخت ترین سوالات ادبیات امسال بود اما چون انسانی ها به ادبیات تسلط بیشتری دارند ۵۹% دانش آموزان برتر و ۴۴% کل داوطلبان گفته اند که مشابه سال گذشته بوده است. در تمام کنکورهای دیگر یک املا ساده داشتیم. درباره ادبیات امسال لغت های با ستاره آمده بودند ستاره دار یعنی لغت هایی که معنی آن ها در کتاب آمده است. امسال خوشبختانه لغات کتاب درسی مطرح شده بود. در ادبیات انسانی ۵ سوال شمارشی امروز داشتیم که از زبان فارسی بود. از تک واژ و واژ سوال داشتیم.

یک نکته خاص این بود که در سوالی از تاریخ ادبیات تمام آثار از زبان فارسی آمده شده بود.

عربی انسانی امسال مشابه سال گذشته بود. از ۸ سوال قواعد ۶ سوال مربوط به عربی ۲ بود و ۲ سوال از عربی ۳ بود. معارف روتین ترین سوال ها را در این رشته داشت در واقع استانداردترین سوالات دینی را در این رشته امروز داشتیم.

دینی رشته انسانی در مقایسه با رشته ریاضی به شدت ساده تر بود. زبان انگلیسی کلوز تست رشته انسانی بیشتر مربوط به سال سوم بود و فقط یک سوال به پیش مربوط بود.

تهیه و تنظیم ناهید منجمی

 شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید