کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

تحلیل سوالات ریاضی کنکور ۹۳ تجربی از بهرام طالبی

تحلیل سوالات ریاضی کنکور ۹۳ تجربی از بهرام طالبی

konkurchi77.png (430×290)

۱)     سوالات امسال کنکور بسیار سخت­تر از سوالات پارسال بودند و همانطور که شاید به زعم بنده کنکور پارسال در ۵ سال اخیر آسان­ترین سوالات ریاضی بودند سوالات ریاضی امسال نیز در ۵ سال گذشته سخت­ترین سوالات بودند .

۲)     ۳ سوال اول دفترچه (c)یعنی سوالات ۱۲۶ و ۱۲۷ و ۱۲۸ به نوعی از سخت­ترین سوالات آزمون بودند و شروع با این سوالات کافی بود تا دانش آموزان را نا امید کند .

۳)      سوال ۱۲۸ از سوالات خلاقانه و نویی بود که برای حل آن نیاز به خلاقیت و تسلط کامل برمثلثات بود .

۴)     مانند سنوات گذشته ۲ سوال از آمار طرح شده بود که یکی ساده (۱۳۰) و دیگری بسیار دشوار و وقت گیر (۱۳۱) .

۵)     دو سوال احتمال سوالات ساده و روتینی بودند و عمدتاً تکراری .

۶)     طراحان امسال به مبحث مثلثات بسیار علاقه نشان داده­اند به نحوی که برای حل ۶ سوال به صورت مستقیم و غیر مستقیم نیاز به دانش مثلثات است .

۷)     سوال معادله ی مثلثاتی (۱۴۲ ) شاید بتوان سخت­ترین سوال آزمون نام نهاد که حتی برای دانش آموزان رشته ریاضی نیز به آسانی قابل حل نیست و بهترین شیوه برای مواجهه با آن گذر ازکنار این سوال است .

۸)     از مبحث حدو پیوستگی ۲ سوال مطرح شده که سوال ۱۳۴ به نسبت دشوار و وقت­گیر و سوال پیوستگی نیز چندان ساده به نظر نمی رسد بر عکس سوال پارسال از این مبحث.

۹)     ۶ سوال از مبحث مشتق و کاربرد مشتق طرح شده که در نگاه اول تقریباً مشابه آنها در سالیان گذشته موجود است و شاید به نظر دشوار نرسد اما سوالات ۱۳۶ و ۱۴۴ بسیار وقت­گیر بوده و امکان اشتباه محاسباتی در آنها بالاست . البته سوال ۱۴۶ نیز تقریباً مشابه سوالی از همین مبحث در کنکور خارج از کشور سال ۸۸ می­باشد .

۱۰)سوالات ماتریس، لگاریتم و معادله درجه دوم و نمودار تابع نمائی تقریباً مشابه آنها در سنوات گذشته موجود بود و چندان دشوا رن­باشند. هرچند در این زمینه نیز سوالات معادله درجه دوم و تابع­نمائی سوالات وقت­گیر با محاسبات زیاد هستند .

۱۱)سوالات مقاطع مخروطی تقریباً تکراری بوده و بارها در سنوات گدشته تکرار شده­اند .

۱۲)دو سوال انتگرال نیز از لحاظ تیپ تقریباً مشابه سوالات سالهای قبل بوده لکن برای حل آنها نیز می­بایستی زمان زیادی صرف کرد علی­الخصوص سوال انتگرال نامعین ( سوال ۱۵۱)

۱۳)سوالات هندسه مانند چندسال اخیر سوالات چندان دشواری نبوده و متوسط ارزیابی می­گردند .

۱۴)در مجموع و با در نظر گرفتن جمیع جهات ، سوالات امسال هم از لحاظ دشواری و هم از لحاظ وقت­گیری نسبت به چندسال گذشته نمونه­ای منحصر به فرد بوده و علاوه بر دانش وتسلط علمی نیاز به حوصله و دقت زیاد توسط دانش آموزان احساس می شود .شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید