کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

۷ پیشنهاد برای مطالعه‌ مبحث فیزیک جدید

۷ پیشنهاد برای مطالعه‌ مبحث فیزیک جدید

konkurchi110.png (430×290)

۱-     مبحث فیزیک جدید نسبت به مباحث فیزیک یک پیش و فیزیک ۳ کم حجم‌تر و دارای روابط کم‌تری می‌باشد و مطالب مطرح‌شده در آن عمدتاً تشریحی و روابط مطرح شده در آن ساده‌تر است و راه‌حل‌های آن نیز چندان طولانی نیست. بهترین منبع برای خواندن آن کتاب درسی می‌باشد زیرا هم توضیح کامل و کافی دارد و مثال‌ها و تمرین‌های مرتبط را با مفاهیم و همراه با نمودارها و شکل های خوبی توضیح داده است.

۲-     این مبحث حفظی است بهتر است بعد از مطالعه کتاب پاسخ تشریحی تست‌ها را حفظ کنید.

۳-     ابتدا یادگیری مفاهیم پایه و تعاریف، سپس یادداشت و خلاصه‌برداری از فرمول‌های مهم توصیه می‌شود.

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع کنید…

 

۴-      توصیه می‌شود برای خواندن مبحث فیزیک جدید از شکل ها و نمودارهای کتاب غافل نشوید.توجه به نمودارهای تابندگی برحسب طول موج از هر دو دیدگاه قدیم و جدید و توجه به نتایج آن اهمیت دارد.

۵-     پدیده فوتوالکتریک و روابط آن یکی از مهم‌ترین مطالبی است که در این فصل مورد توجه قرار می‌گیرد و هم چنین رابطه‌ی ریدبرگ بالمر یکی دیگر از سرفصل های اساسی در این مبحث است و بر مبنای جدول طیف اتم هیدروژن تنظیم شده است نام رشته‌ها و گستره‌ی طول موج آن‌ها جزو نکاتی است که حتماً باید به خاطر داشته باشید .

۶-     شکل های کتاب رابادقت بررسی کنید و فراموش نکنید که مبحث فیزیک جدید درعین ساده بودن، نکات زیادی دارد که عمیق خواندن به همراه خلاصه‌برداری ضروری می‌باشد.

۷-     ابتدا مطالعه کامل کتاب و تسلط بر تمامی مفاهیم فرمول ها وجداول سپس حل تمامی تمرین ها مثال ها ی انتهای کتاب.پس از تسلط بر کتاب مراجعه به جزوه استاد و حل تمامی تمرین ها مجدد و بدون نگاه کردن به حل استاد.در آخر رفع اشکال فراموش نشود.

فرستاده شده از طرف:

صدیقه بگم حسینی-منیژه نوروزی-سیمین اسپوتین-معصومه ایمانخواه-کیمیا عبدالحسینی مقدم-سارا جوادی نمینی-سمیه رسول زاده-محمد کرمی منش-حنانه سادات پورحیدریشما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید