کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

۲۰ توصیه برای مطالعه درس زمین‌شناسی

۲۰ توصیه برای مطالعه درس زمین‌شناسی

konkurchi123.png (430×290)

روش مطالعه پیشنهادی

الهام طهماس پور

دانش آموز بایستی کتاب درسی را دقیق و به طور کامل مطالعه کند و سپس از کتاب جامع زمین شناسی استفاده کند تا با استفاده از گزیده نکات در مبحث مورد نظر نقاط ضعف برطرف شود .

از کتاب دوسالانه مطالب قسمت بیشتر بدانید مطالعه شود که باعث مرور و یادآوری مفهومات درس می شود.

سوالات کتاب دوسالانه به دو دسته تقسیم می شوند ،سوالات صفحات زوج و سوالات صفحات فرد. سوالات صفحه های زوج و فرد هم مفهومی هستند با این تفاوت که صفحات زوج دارای پاسخ تشریحی است و صفحات فرد بدون پاسخ هستند. بهتر است ابتدا به این سوالات صفحه زوج پاسخ دهد و پاسخ نامه را بررسی کند تا با آمادگی بهتر به سراغ سوالات صفحات فرد برود.

الهام فراشائیان

پیشنهاد می کنم پس از مطالعه عمیق کتاب درسی به سراغ تست های این کتاب بروید و پس از جواب دادن به تست ها مطالب و سوال های مهم را لایت کنید .حتما از نکات خلاصه برداری کنید و به صورت روزانه مطالعه کنید.

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع کنید…

پریسا همتی

با کمک اینترنت و پیدا کردن اطلاعات مربوط به این درس ،یادگیری درس را با کمک اشکال و نقشه ها آسان تر کنید و برای این که همیشه مطالب را به یاد داشته باشید از مطالب کتاب روزنامه دیواری یا ماکت مربوط به آن را درست کنید(بخصوص ماکت آتشفشان ها را بسازید.)

رضا درودگر

ابتدا باید کتاب درسی را خوب و دقیق یاد گرفت سپس باید تمرینات تشریحی را خوب تمرین کرد در این قسمت از کتاب دوسالانه می‌توان کمک گرفت چون این کتاب دارای تنوع زیاد در تمرین نمونه های تشریحی است سپس با حل تست های متنوع می توان یادگیری خود رابهبود بخشید و به جمع بندی مفاهیم یادگرفته بپردازید.

رقیه خوش صحبت

باتوجه به این که فصل آب در خشکی درمورد آشنایی با تاریخجه زمین است بهتر است اطلاعاتی در مورد نحوه ی شکل گیری زمین از یک خشکی بزرگ و تقسیم آن به دو خشکی آشنا شده و سپس درمورد ساکنان اولیه ی زمین که از تک سلولی ها گرفته تا پیشرفته ترین نوع جانداران یعنی پستانداران اطلاعاتی را بدست آورید و سپس چند نمونه سوال امتحانی کار کنید.

زهرا ایرانپور

دانش آموزان می‌بایست وقتی کاملا برمطلب تسلط پیدا کردند از کتاب جامع زمین استفاده کنند و دانسته های خود را فزونی بخشند .هم‌چنین می توانند از شکل های آموزشی که مثلا نحوه فعالیت یک آتشفشان و هم‌چنین ساختمان آن را نشان می دهد استفاده کنند.

سحر شهبازی

گام به گام مطالب را خوانده و تا قبل از این که مطلب قبلی را فرا نگرفته اند مطلب جدید را شروع نکنند. وقتی کاملا بر مطلب تسلط پیدا کردند می توانند از کتاب جامع زمین استفاده کنند و دانسته های خود را فزونی بخشند .هم‌چنین می توانند از سی دی های آموزشی که مثلا نحوه فعالیت یک آتشفشان و هم چنین ساختمان آن را نشان می دهد، استفاده کنند.

سعیده حدادیان

اول کتاب درسی را با دقت بخوانند و البته خلاصه نویسی مطالب فراموش نشود و سوال های نشان دار را از کتاب جامع زمین کار کنند .

سمیه بزاززاده

اول مطالعه کتاب درسی که توسط دبیر مربوطه تدریس شده و در صورت وجود مطالعه جزوه کلاسی معلم و سپس تحقیق با موضوع های مرتیط با این درس از طریق جستجو در کتاب های علمی و سایت های زمین شناسی موجود در اینترنت و افزایش اطلاعات علمی در این زمینه و سپس حل تمرینات کتاب دوسالانه.

سید محمدرضا عارف زاده

دانش آموزان باید درقدم اول در کلاس همگام با معلم باشند و درس را در کلاس به طور کامل یاد بگیرند. مرحله بعد دانش آموزان باید مطابی را که در کلاس یاد گرفتند همان روز در خانه مرور کنند و برای تثبیت مطالب دانش آموزان سال سوم سوالات کتاب های کار را حل کنند. در این کتاب دانش آموزان با چند دسته سوال آشنا هستند که عبارتست از: سوالات جای خالی,ص-غ,چندگزینه ای,پاسخ کوتاه و سوالات تشریحی که در سه سطح ساده,متوسط و دشوار طراحی شده اند. در قسمت سوالات ص-غ جواب درست سوالات غلط را بنویسند,سوالات تشریحی را کامل جواب دهند,تکات موجود در سوالات تستی را در جلوی خود سوالا یادداشت کنند و ان نکات را در کتاب درسی هم وارد و متن آن را مشخص کنند. برای افزایش سرعت العمل در حل تستها بهتر است تستها را در زمان کمتر از دقیقه جواب دهند.

صدیقه حسینی خرمی

۱درس‌نامه‌های ابتدای هر فصل که باعث می‌شود دانش‌آموزان نکات مهم را یاد بگیرند.
۲-دیگر ویژگی مثبت این کتاب کم حجم بودن آن است که باعث می شود با توجه به اینکه اکثر دانش آموزان به کتاب زمین شناسی کمتر از دیگرکتابهای تخصصی شان اهمیت می دهند بتوانند مباحثی را بصورت برگزیده انتخاب و مطالعه نمایند.

صدیقه حسینی خرمی

دانش آموزان بعد از مطالعه کتاب درسی ،درس‌نامه کتاب جامع زمین‌شناسی را مطالعه کنند و برای آزمون ۲۹دی به هیچ عنوان درس زمین شناسی را حذف نکنند و حداقل فصل۲و۵ را مطالعه نمایند

فاطمه خزائی

دانش آموز بعد از مطالعه کامل و دقیق متن کتاب درسی خود، درسنامه اول هر فصل را مطالعه کند و سپس به تمرین تست بپردازدمخصوصا تست های کنکور سراسری سالهای گذشته را حل نماید و در پایان نیز پاسخ نامه تشریحی را نیز مطالعه کند تا احتمالا اگر اشکالی داشت یا اینکه نکته خاصی در پاسخ سوال وجود داشت آن را نیز یاد بگیرد.

محسن خدامرادی

در این بخش ما با :
آنالیز اشکال زمین شناسی
شناسایی عناصر تشکیل دهنده لایه ها و مواد مذاب
شناسایی انواع گسل
شناسایی انواع امواج زلزه به شکل ویژه سرو کار داریم.

بهتر است داوطلبان فارغ التحصیل استفاده بیشتری از کتاب جامع زمین داشته باشند.

مهدیه ابراهیمی

قبل از مطالعه ی کتاب دوسالانه ،دانش آموز بایستی کتاب درسی را دقیق و به طور کامل مطالعه کند و سپس از کتاب مربوطه استفاده کند تا در مبحث مورد نظر نقاط ضعف برطرف شود سپس به سرغ این کتاب بیاید همچنین قبل از حل سوالات بهتر است مطالب قسمت بیشتر بدانید مطالعه شود که باعث مرور و یادآوری مفهومات درس می شود.سوالات این کتاب به دو دسته تقسیم می شوند ،سوالات صفحات زوج و سوالات صفحات فرد. سوالات صفحه های زوج و فرد هم مفهومی هستند با این تفاوت که صفحات زوج دارای پاسخ تشریحی است و صفحات فرد بدون پاسخ هستند. بهتر است ابتدا به این سوالات صفحه زوج پاسخ دهد و پاسخ نامه را بررسی کند تا با آمادگی بهتر به سراغ سوالات صفحات فرد برود.

مهسا رجحانی

به همه داوطلبان توصیه میکنم کتاب درسی را یکبار به صورت روزنامه وار بخوانند تا متوجه موضوع شوند سپس قسمتهایی که مهم تر است را علامت بزنند و نکته برداری کنند و در بعضی قسمتها برای خودشان شکل ترسیم کنند.و از روی شکل برای خودشان توضیح بدهند و حتما خلاصه نویسی داشته باشند چون این درس دارای نکات بسیار رریزی می باشد و خیلی دقیق باید این قسمت را بخوانند.

ندا باغبان

مطالعه کتاب درسی سپس خلاصه درس های کتاب جامع زمین و سپس حل تست‌های کتاب جامع زمین.

هانیه عابد

به نظر من دانش آموزان باید برای مطالعه دروس خود با ساعت پیش روند و بعد از مطالعه ی کامل مبحث مورد نظر در کتاب درسی خود میتوانند از کتاب دو سالانه برای تثبیت کامل مبحث مورد نظر و برای تسلط مطالب در ذهنشان از کتاب جامع زمین استفاده کنند ودر نهایت در راستای موارد یاد شده دانش آموزان میتوانند به کمک جعبه به یاد مطالب درسی را در حافظه طولانی مدت بگنجانند.شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید