کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

توصیه هایی برای چگونگی مطالعه ی هر فصل شیمی دبیرستان

  توصیه هایی برای چگونگی مطالعه ی هر فصل شیمی دبیرستان

konkurchi131.png (430×290)

توصیه هایی برای چگونگی مطالعه ی هر فصل شیمی دبیرستان

با توجه به اختصاصی بودن این درس و تعداد تستی که در کنکور سراسری دارد، به عنوان یکی از دروس با اهمیت قلمداد می شود، به ویژه در کنکور رشته ی تجربی که ضریب بالاتری دارد و دومین درس پراهمیت می باشد.

*در کنکور سال های اخیر، نکته ی جالب توجه این بوده است که اهمیت هر یک از پایه های دوم، سوم و چهارم در کنکور سراسری تقریباً یکسان بوده و توزیع تست ها گواه این مطلب است.

توجه: زمانی که به درس شیمی در کنکور سراسری اختصاص می دهند، ۳۵ دقیقه می باشد که با توجه به حجم مسائل در کنکورهای اخیر کافی نیست و لازم است به خوبی در حل مسائل خبره باشیم.

*توصیه ی ویژه ای که به داوطلبین عزیز کنکور سراسری می شود، مطالعه ی دقیق متن کتاب و بررسی دقی قتر کنکورهای سراسری چند سال اخیر (از سال ۸۳ به بعد) می باشد تا با چگونگی سبک سؤالات آشنا و مطالعه ی خود را هدف دارتر پیگیری کنید.

**در درس شیمی می توان مباحث را به دو دسته ی کلی تقسیم کرد:

۱ -مباحثی که در آن ها مطالعه ی مستمر بیش از تست زدن مورد توجه است، مانند مباحث پایه ی دوم، فصل ۱ و ۲ سال چهارم، (خلاصه نویسی کردن در این مباحث از اهمیت بالایی برخوردار است).

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع کنید…

۲-مباحثی که در آن ها تست زدن کمک شایانی به تسلط در این مباحث می کند، مانند پایه ی سوم و فصل ۳ و ۴ پایه ی چهارم .

فصل ۱ سال دوم:تا صفحه ی ۲۰ متن کتاب علامت گذاری (های لایت) شود ولی از مدل کوانتومی به بعد، از یک جزوه ی تکمیلی استفاده شود، سپس از کتاب تست آبی، تعدادی تست علامت دار کنید و هر چند وقت یک بار مرور کنید.

فصل ۲ سال دوم:تا صفحه ی ۴۵ متن کتاب و از پدیده های تناوبی به بعد، پس از مطالعه از یک جزوه تکمیلی بیش تر تست بزنید.

فصل ۳ و ۴ سال دوم:ابتدا کتاب و سپس جزوه ی درسی خود را خوب مطالعه کنید اما تست زدن اهمیت بیش تری دارد و تا می توانید تست بزنید.

فصل ۵ سال دوم:فقط متن کتاب را خوب بخوانید اما در بحث نام گذاری آن ها، تمرین بیش تری داشته باشید و تست های کنکور سراسری را بزنید و تکرار کنید.

فصل ۱ سال سوم: تا ابتدای موضوع استوکیومتری کتاب را خوب بدانید (۱ تست در کنکور دارد) – در حل مسائل با تست زنی به تسلط می رسید (توصیه می شود در حل مسائل از روش تناسب استفاده کنید).

فصل ۲ و ۳ سال سوم:فقط متن کتاب را خوب بخوانید و علامت گذاری کنید، سپس تست های کنکور سال های اخیر را بزنید (در این دو فصل، تستی خارج از سطح کتاب مطرح نشده است).

فصل ۱ و ۲ سال چهارم:معمولاً دانش آموزان با این دو فصل مشکل ندارند و برای دوره ی بهتر از کتاب تست آبی، تست هایی که از قبل علامت دار کرده اید را مجدداً حل کنید.

فصل ۳ سال چهارم:بهتر است فصل را ۳ قسمت کنید و هر قسمت از کتاب را به خوبی مطالعه کنید و بلافاصله تست بزنید تا به موضوع درس مسلط شوید (در این فصل بهتر است جدول صفحه ی ۵۸ را به خاطر بسپارید).

فصل ۴ سال چهارم:مشابه فصل ۳ سال چهارم عمل کنید (بهتر است در این فصل نیز سری الکتروشیمیایی در تست های فلزی به خاطر بسپارید).

توجه: توصیه می شود برای مباحث فصل ۳ و ۴ پایه ی چهارم، تست زنی را پس از مطالعه ی کتاب و جزواتی که در اختیار دارید، به تأخیر نیاندازید.

ماشاا… سلیمانیشما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید