کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

چگونه در درس زیست شناسی درصد دل خواه خود را کسب کنم؟

چگونه در درس زیست شناسی درصد دل خواه خود را کسب کنم؟

konkurchi133.png (430×290)

یکی از دغدغه های اصلی دانش آموزان تجربی اینست که چگونه می توانند در درس زیست شناسی درصد دل خواه خود را کسب کنند؟

اولین قدم برای کسب درصد مطلوب در این درس اینست که جایگاه خود را بشناسید،

پس اولین قدم اینست که تراز مطلوب خود را بشناسید و برای رسیدن به آن تراز هدف گذاری کنید.

قدم دوم تنظیم ساعت مطالعه ی این درس است،ماهیت این درس نیاز به مرورهای متوالی  دارد پس هر روز باید این درس را در برنامه ی مطالعاتی خود قرار دهید.

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع کنید…

 

قدم سوم روش تست زنی است .توصیه من اینست که با روش جعبه لایتنر تست‌‌های هر فصل را کار کنید. مثلاً اگر امروز تست‌های پروتئین‌سازی را کار می کنید به فواصلی که در کار با جعبه لایتنر مشخص است،دوباره از این فصل تست بزنید. منظورم تست‌های آن فصل است نه تکرار مجدد تست‌هایی که قبلاً زده‌اید.

با انجام سه قدم بالا ممکن است هم چنان به درصد مطلوب نرسیده باشید اگر به چنین مشکلی برخوردید مطمئن باشید دلیل آن عدم یادگیری مفهومی مطالب کتاب درسی است. برای یادگیری مفهومی کتاب درسی بهتر است هر مطلبی را که می خوانید به طرح سوال و تست از آن مطلب برای خود نمایید.

از سال گذشته کتاب هایی نیز با عنوان آموزش مفهومی زیست شناسی از انتشارات کانون روانه ی بازار شد که پس از مطالعه ی مطالب کتاب درسی می توانید این کتاب های کم حجم را نیز مطالعه کنید و به نکته هایی که از متن کتاب درسی طراحان استنباط می کنند و با آن به طرح تست می پردازند،آشنا شوید.

در گام آخر مواظب تعداد سوال های شک دار و اشتباهی که سر جلسه ی آزمون می زنید باشید . این مهم برمی گردد به همان گام اول یعنی با برنامه سر جلسه ی آزمون حاضر شوید و برای خود مشخص نمایید که از هر ۱۰ سوال به چند سوال باید جواب دهید و به دلیل این که زیاد این درس را می خوانید انتظار نداشته باشید که باید قادر به پاسخ گویی به همه سوال ها باشید بلکه در حد تراز مناسب خود باید به سوال ها پاسخ دهید.

با تشکر از زری پیرایش نیاشما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید