کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

روش‌های مطالعه مبحث نور هندسی-درس فیزیک

 روش‌های مطالعه مبحث نور هندسی-درس فیزیک 

konkurchi157.png (430×290)

آرش مردانی این مبحث به دلیل آن‌که مربوط به سال اول دبیرستان می باشد و دانش آموزان فاصله زیادی با آن پیدا کرده اند بنابراین نیاز به مطالعه تشریحی و خط به خط کتاب در وهله اول و سپس انجام تمرین های تشریحی در وهله بعد می‌باشد . به همین منظور توصیه می‌شود دانش آموز ابتدا کتاب درسی را کامل خوانده و تمرین‌های آن را حل نموده و سپس پس از خواندن جزوه دبیر به پاسخ دهی به سوالات کتاب سوالات پرتکرار و بعد از بررسی تست های کتاب ۱۰ ساله یا ۳۰ ساله آبی پایه بپردازد.
تست های این بخش در کتاب آبی مبتنی بر درخت دانش بوده و نیز تست‌های کنکورهای سراسری و ازاد می‌باشد که به نوعی تالیف دبیران برجسته سطح کشور می باشد و از فرم استانداردی نیز برخوردار می باشند. علاوه بر آن به ترتیب مناسبی تیپ‌بندی شده است که این امر به تمام دانش آموزان کمک می نماید تا به راحتی با این کتاب پیش بروند.
المیرا خاتم ساز از آن‌جا که این مبحث تنها  یک بار و آن هم در کتاب سال اول آورده شده و تعداد ۲-۳ سوال هر ساله از آن در کنکور مطرح می شود به یک کتاب قوی با درسنامه‌های مختصر اما مفید نیاز است
کتاب آبی با زبانی قابل فهم، مفاهیم مشکل این بخش را به تصویر کشیده است.
ترتیب سوالات به گونه ای است که دانش آموز رفته رفته به تسلط می رسد
کتاب در درجه اول اهمیت قرار دارد پس از آن می توان از یک جزوه ی قوی استفاده کرد اما نباید فراموش کرد که منبع اصلی ما کتاب است .
سپس پیشنهاد جدی من برای فهم این مبحث فبزبک رسم شکل است.
پس از آن درس‌نامه‌های کوتاه و مفید کتاب آبی حتمأ باید مطالعه شود تا به تسلط لازم برسند.
امین نیک نسب تعداد تست های متشابه از کنکور های گذشته که باعث می شود اهمیت بخش های مختلف از هر فصل به خوبی دیده شود.
در این مبحث از کتاب آبی سوالات به صورت متوازنی تقسیم شده است، به شکلی که تمام مباحث را به طور دقیقی با تکیه بر سوالات پر تکرار در آزمون سراسری پوشش داده است.

 

زهرا زمانی درخت دانش مطالب را به خوبی دسته‌بندی و طبقه بندی کرده است.درس‌نامه ابتدای فصول تمامی نکات و فرمول‌های فصل را ذکر کرده و تمامی نکات مهم و مطالبی که برای حل تست ها مورد نیاز است در خود گنجانده است.تستهای تیپ بندی شده به داوطلب کمک می‌کند که تست ها را دسته بندی کرده و اولویت خود را تعیین کند.پاسخ‌نامه تشریحی بسیار خوب پاسخ داده است و در مواقع نیاز دیگر گزینه‌ها را نیز تشریح کرده است و نیز تست های دام دار را مشخص کرده است.
فصل نور از مهم ترین و اصلی ترین فصول فیزیک پایه می‌باشد و باید با دقت خوانده شود تا بتوان تست‌های مربوط به آن را حل کرد ابتدا باید جزوه درسی به دقت مطالعه و مثال‌های آن حل شود.درسنامه با دقت مطالعه شود و فرموملها حفظ شوند.سپس باید به حل تست ها ی تیپ بپردازند.و برای اطلاع از درستی و غلطی پاسخ ها به پاسخنامه تشریحی مراجعه شود و نکات آن با دقت حفظ شود.
زهرا فانی سالک  
کتاب در درجه اول اهمیت قرار دارد پس از آن می توان از یک جزوه ی قوی استفاده کرد اما نباید فراموش کرد که منبع اصلی ما کتاب است سپس پیشنهاد جدی من برای فهم این مبحث فبزبک رسم شکل است. پس از آن درس‌نامه های کوتاه و مفید اکتاب آبی حتماً باید مطالعه شود تا به تسلط لازم برسند.
سیدعلی دلیر کتاب آبی به خوبی توانسته کاری را پیش ببرد که یک دانش آموز با مطالعه دقیق آن و حل تست ها به خوبی بتواند از پس ۳ سوال آن در کنکور بر‌آید.
کتاب آبی در این مبحث درسنامه‌های بی‌نهایت کارایی دارند
دانش آموز با خواندن آن‌ها بدون هیچ فرمول و کلام اضافه ای می‌توانند بر سوالات کنکور چیره شوند
آزمون های انتهای هر بخش می تواند ارزیابی مناسبی به دانش آموز از وضعیتش بدهد
منبع اول که مسلمأ کتاب است من به تمامی دانش آموزانم پیشنهاد می کنم که تمامی مسائل کتاب درسی را یک به یک حل کنند بعد از آن درسنامه های مختصر ولی فوق العاده این کتاب را پیشنهاد می کنم
بعد از آن حل تست ها و در آخر حل آزمون انتهای فصل به صورت زمان دار و با تکنیک زمان های نقصانی پیشنهاد می شود
سیروس باریک برای مطالعه این مبحث نخست آن را با دقیق بخوانید و سپس وارد مثال ها و تمرین های متن مربوطه شوید و در مرحله اول یک به یک مثال ها و تمرین ها را با جواب تشریحی آنها «بخوانید و یاد بگیرید» و در صورتی که اشکال و یا ایرادی داشتید به متن درس مراجعه نموده، تا اشکال و ایراد شما بر طرف شود و در «مرحله دوم»، دو مرتبه به مثال ها و تمرین ها برگردید و بدون این که به جواب ها نگاه کنید، «سئوال ها را برای خودتان حل کنید» و در پاسخ گویی در هر قسمتی از جواب شما که ابهامی وجود داشت، به جواب آن قسمت نگاه کرده و سپس دوباره خودتان به حل سئوال بپردازید و پس از این که به تمام مثال ها و تمرین ها «مسلّط شدید»، در «مرحله سوم» وارد «تست های کنکورهای سراسری و آزاد فصل مربوطه» شوید و تست ها را یک به یک «بخوانید و به حل آنها بپردازید» و سپس به پاسخ نامه مراجعه نموده و راه حل خودتان را با جواب تشریحی تست «مقایسه نمایید»؛ این روش مطالعه،در مدت زمان خیلی کوتاه و اندکی «سرعت تست زنی» شما را «بالا» خواهد برد.
مبحث مکانیک یک مبحث است که انواع سوالات مختلف را می توان از ان طرح کرد. این کتاب شامل سوالات بسیار خوبی برای همه دانش اموزان از جمله ضعیف و قوی می باشد .دانش اموز ضعیف گام به گام با حل سوالات مهم پیشرفت می کند و دانش اموز قوی با سوالات خود را محک میزند که به مطلب تسلط کافی دارد یا نه و اگرندارد با این سوالات تسلط پیدا کند
طلایه شهبازی این کتاب با روش استاندارد مطالعه به دانش آموزان درس را یاد می دهد.به گونه ای که دانش آموز ابتدا به خوبی با محتوای مطالب آشنا می شود و نکته ها و فرمول های کلیدی را فرا می گیرد . و بعد با حل تست های متنوع راههای مختلف رسیدن به حل مسئله را فرا می گیرد
بهتر است دانش آموز در این مبحث خاص یک جزوه ی  خوب در اختیارداشته باشد که این مبحث را به روشنی بیان کرده باشد.تا دانش آموز بتواند مفهوم مطلب را درک کند.اگر بتواند با درس ارتباط برقرار کند و مطالب این مبحث را در زندگی روزمره برای خودش شبیه سازی کند می تواند به راحتی از پس سوالها براید
مجتبی هادی الگو بندی کردن سوالات و اینکه سوالات کنکور آزاد از سراسری متمایز شده است از ویژگیهای مثبت این کتاب است.تعداد سوالات متناسب با عنوان مبحث و اینکه مبحثی نیست که از آن نمونه تست موجود نباشد, از سایر ویژگیهای این مبحث از کتاب آبی ۳۰ سال است.
در مبحث نور و شناخت تسلط به مفاهیم تصویر حقیقی و مجازی , آشنایی با انواع آیینه ها و تصاویری که می توانند تشکیل دهند و همچنین رسم مسیر بازتاب نور در آیینه ها و عدسی ها مهم است.پیشنهاد می شود ابتدا کتاب درسی و جزوه ی دبیر, به دقت مطالعه مطالعه شود و سپس نگاه کلی به مباحثی که قرار است یادبگیرند داشته باشند و بعد از مطالعه ی درس نامه شروع به تست زنی کتتد.
مریم میرزایی با توجه به بالا بودن تعداد سوالات آزمون در این مبحث و اهمیت این مبحث حل این کتاب بسیار مفید است این کتاب با دارا بودن درخت دانش و نکات مهم بسیار مهم است و قبل سوالات هر مبحث مفهومها و کاربردهای مهم هر مبحث نوشته سده است.
در مرحله اول مطالعه ادراک بعد از مطالعه متاب درسی و تمرینهای آن و خواندن جزوه معلم می توانن از متابهای سبز برای درک بیشتر مباحث استفاده کنند در مرحله دوم تثبیت از تمرینات متاب مار و دوسالانه استفاده کنند و بهد در مرحله تسلط می توانند از متابهای آبی و بنفش که سوالات کنکور های سراسری و آزاد آمده استفاده کنند.
مژگان اسدی  
کتاب در درجه اول اهمیت قرار دارد پس از آن می توان از یک جزوه ی قوی استفاده کرد اما نباید فراموش کرد که منبع اصلی ما کتاب است سپس پیشنهاد جدی من برای فهم این مبحث فبزبک رسم شکل است. پس از ان درسنامه های کوتاه و مفید این کتاب حتما باید مطالعه شود تا به تسلط لازم برسندشما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید