کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

روش‌های مطالعه-ریاضی تجربی-مبحث توابع و معادلات

 روش‌های مطالعه-ریاضی تجربی-مبحث توابع و معادلات

konkurchi158.png (430×290)

۱-خواندن کامل و خط به خط کتب درسی
۲-یاد گیری کامل تمام فرمول ها و مفاهیم اصلی کتاب
۳-درک و یادگیری کامل انواع توابع با ترسیم نمودارها
۴-حل تمامی مثال ها و تمرین ها و مسایل کتاب درسی
۵-حل تمرین ها و مثال های جزوه دبیر
۶-خلاصه برداری و نکته برداری از مباحث مهم
۷-حل تست های طبقه بندی شده
.۸-رسم توابع مهم و کاربردی در برگه ای روی میز یا دیوار که هر روز دیده شود
۹-مرور آموخته ها و حل دوباره تست ها

تکتم رزبانی

برای مشاهده ادامه مطلب به ادامه مطلب رجوع کنید….

داوطلب باید در ابتدا کتاب درسی را کامل مطالعه کند.

برای یادگیری این مبحث فصل سوم کتاب ریاضی ۲پیش نیاز محسوب می‌شود.

سپس تمرین‌ها حل شده و حل نشده ی کتاب درسی بار دیگر حل کند.

سپس  باید از کتاب های دوسالانه سوال تشریحی حل کند و سپس به سراغ تست های کتاب ابی برود .

در کتاب ابی حدود ۱۰۰تست از این مبحث وجود دارد و با توجه به این‌که این مبحث مجددا در ازمون ۱۶فروردین طبق برنامه راهبردی مطرح می‌شود .

تست های سراسری در این مبحث نکاتی داردکه تسلط بر تست های کنکور را دو چندان می کند.

سمیه امیری

دانش آموز در این مبحث باید به دقت نکات مهم آموزشی را یاد بگیرد. برای این منظور ابتدا باید کتاب درسی خود را به طور کامل و دقیق مطالعه کند و نکات مهم آن را استخراج نماید و یا با ماژیک مشخص کند. همچنین مطالب مطرح شده توسط معلم در کلاس درس را نباید فراموش کند. از آنجایی که این مبحث عموما جزو اولین مباحث هر آزمون می باشد ، یادگیری این مبحث و تمرین سوالات آن می تواند داوطلب را آماده نماید تا بحث ریاضی را با قدرت شروع نماید. داوطلب علاوه بر حل مسائل کتاب درسی و جزوه خود باید از کتاب سوالات پرتکرار بهره ببرد.و به نکات مطرح شده در قسمت پرسشنامه دقت نماید و آنها را برای خود خلاصه برداری کند. پس از انجام این مراحل به کتاب آبی مراجعه کند . توصیه می شود داوطلب فصل را به طور کامل مطالعه کند و بعد از یادگیری دقیق شروع به تست زنی کند وگرنه در هنگام حل تست دچار مشکل می شود و از حل نادرست آنها مایوس می شود .داوطلب بعد از حل تعدادی تست باید آنها را بررسی کرده و به بررسی مشکلات خود بپردازد و در جهت رفع آنها نکات مهم را در دفتر خود یادداشت نماید تا بتواند قبل از آزمون ۲۹دی دوباره نکات مهم را مرور کند. با مرور بیشتر مطالب در ذهن تثبیت می گردد.

سیما احمدیان

دوستان من بهتر است ابتدا متن کتاب درسی را بخوانید تا با اصول کلی آشنا شوید و بعد از آن به حل سوالات کتاب درسی بپردازید و بعد جزوه استاد و اگر برای این درس کلاس نمی روید از خلاصه درس کتاب آبی استفاده کنید تا همه ی نکات مهم و لازم و ضروری را فرا بگیرید و تمام سوالات این مبحث که تعداد کمی دارد را حل کنید زیرا در هر سوال نکته ای نهفته است و سوالاتی را که اشتباه پاسخ دادید بعد از دو روز دوباره بزنید و نکته آن را در خود آموز خود بنویسید تا اشتباهاتتان کم شود حتی سوال هایی را که درست پاسخ داده اید حتما پاسخ نامه تشریحی را نگاه کنید زیرا بعضی از سوالات چند راه حل دارد.

غزاله بنائی

 
اولین منبع مطالعه کتاب درسی است باید تمامی قضایا و مثال های کتاب با دقت تمام مطالعه  شوند و مثال ها و تمرین های کتاب حل شوند زمانی که هیچ شبهه ای روی کتاب نبود سراغ جزوه دبیر بروند تا نکات کنکوری را بیاموزند و اگر دبیر ندارند می توانند از خلاصه اول کتاب هایی مثل کتاب آبی استفاده کنند .
در مرحله بعد شروع به حل تست کنند و بهتر است از تست های سراسری کنکورهای نزدیک به زمان خود مثلا سال قبل خود استفاده کنند .سپس ابتدا از روی کلید های سوالات جواب ها را بررسی کنند اگر سوال را اشتباه جواب داده بودند سعی کنند ایراد کار را بیابند و از مراجعه سریع به پاسخنامه تشریحی تا حد امکان بپرهیزند اگر نتوانستند در هیچ صورتی جواب را بیابند به پاسخنامه تشریحی مراجعه کنند
اما اگر سوال را درست جواب دادند هم به پاسخ نامه تشریحی مراجعه کنند و راه حل ارائه شده کتاب را با راه حل خود مقایسه کنند تا روش های بیشتری برای حل یک مسأله بیاموزند.

فهیمه فرجی نامقی

۱-مطالعه ی کامل ودقیق کتاب درسی.

۲-حل تمرینات کتاب درسی هم حل شده وهم حل نشده.

۳-حل تمرینات کتاب سوالات پرتکرار بصورت روزانه(۲تمرین)

۴-حل تست های زمان دار از کتاب ابی واستفاده ازتکنیک دوخودکار برای افزایش دقت وسرعت عمل.

۵-استفاده ازبودجه بندی برنامه ی راهبردی

۶-علامت گذاری تست های مهم وحل دوباره این تست ها برای مرور بیشتر.

۷-استفاده از جعبه ی لایتنربرای فرمول های متنوع ومهم مبحث توابع درجه ۲٫

لیلا نصیری جوان‌قلعه

پیشنهاد می شود در ابتدا مطالب از روی کتاب درسی به دقت و جامع مطالعه شده و در مرحله بعد نکات مهم و مفید یادداشت برداری شود.استفاده از کتابهای دوسالانه  که شامل سوالات امتحانی پرتکرار می باشد به عنوان بهترین منبع برای تثبیت و تسلط مطالب پیشنهاد می شود.استفاده از پاسخنامه تشریحی به عنوان بهترین منبع برای رفع اشکال از الزامات  تکمیل پروسه یادگیری است.

محمدرضا کهن سال گزافرودی

توصیه می شود ابتدا از کتاب درسی شروع کنند وپس از انکه تمام تمرین های مربوط به کتاب را حل کردند برای یادکیری واموزش بیشتر به سراغ کتاب سبز بروند  وپس از ادراک کامل به سراغ کتاب کار بروندکه شامل سوالات پر تکرار امتحانی است بهترین منبع برای دانش اموزان است   که ازبهترین مدارس سراسر کشور جمع شده است ودر نهایت کتاب ابی در مرحله تسلط.همچنین توصیه می شود همزمان از پاسخ نامه تشریحی هم استفاده کنند زیرا با راه حلهای تستی وهمچنین نکات اموزشی بیشتری اشنا می شوند.

مریم بیات

مبحث توابع و معادلات مهم است و باید مهارت کافی درحل سوالات ان داشت پس ۳گام مهم دراین خصوص لازم است:

۱-مطالعه  کتاب درسی(عمیق)+حل مثالها وتمرینات کتاب(مرحله ادراک)

۲-تمرین تشریحی وکسب مهارت ازکتاب پرتکرارهم صفحه زوج(برای مهارت بیشتر)و هم صفحه فرد(برای خودازمای)یعنی رسیدن به مرحله تثبیت

۳-و اخرین مرحله حل تستهای سراسری به صورت زماندار ونشاندار کردن تستها(مرحله تسلط)

توصیه اخر از تستهای تیپ استفاده کنید.

معصومه آرمیده

 
مبحث قدر مطلق و جزء صحیح از مطالبی است که احتیاج به تمرین بسیار دارد که لازم است دانش آموز همه نمودارهای لازم را رسم کنند و حالتهای مختلف را برای خود در نظر بگیرد. پس بهتر است اول تمام مثال و تمرینهای کتاب را حل کند و سپس برای تسلط بیشتر تمرینهای کتاب دوسالانه را حل کند.

در کتاب دوسالانه۴۸تمرین در صفحات زوج و فرد قرار دارد که دانش آموز با حل آنها به تسلط کامل می رسد.لازم است که دانش آموز همه قانونهای قدر مطلق و جزء صحیح را بداند و تسلط لازم را داشته باشد.

ناهید زمانی

دانش آموزان باید در این مبحث در پله ی اول کاملا به کتاب درسی متکی باشند زیرا سوالات کتاب درسی با اینکه در این مبحث آسان به نظر میرسد اما کمک بسیار زیادی به جا افتادن مطلب در ذهن دانش آموز دارد معمولا سوالات این مبحث در کنکور هم در حد همان کتاب درسی مطرح خواهد شد بنابراین پس از اینکه با دقت و حوصله تمام سوالات کتاب درسی را چندین بار در این مبحث حل کرد باید به سراغ منبع کمک آموزشی برود تا با حل کردن نمونه های سوالات سراسری این اعتماد به نفس در او بوجود بیاید که با حل کردن همان سوالات کتاب درسی قسمت عمده ی از مفهوم را دریافته است و با حل تستهای سراسری این مبحث به طور پلکانی پیشرفت بیشتری عایدش شده است من به همه ی دانش آموزانم توصیه میکنم در این مبحث حتما ابتدا سوالات تیپ بندی را حل کنند چون در مبحث معادلات سوالات از یک تیپ بسیار مشابه تر مباحث دیگر باشد و این باعث میشود دانش آموز حوصله ی کمتری برای بدست آوردن جواب آخر به خرج دهد به همین دلیل بهتر است ابتدا  دانش آموز یک بار با تیپ های متفاوت آشنایی پیدا کند.

نگار میرمحمدحسینی

در قسمت درسنامه کتاب در صفحه ۲۶ تعاریف و ویژگی های تابع قدر مطلق به طور مشروح بیان شده است مثال هایی ارائه شده در این بخش نیز بر درک بهتر مطالب می افزاید . از جمله ی مهمترین خصوصیات توابع قدرمطلق می توان به نامساوی مثلثی اشاره نمود که سالهای متوالی مد نظر طراحان سوالات سراسری قرار می گیرد .
نکته مهم در این خصوص توجه به شرط برقراری و درستی این نامساوی است که غالباً از دید داوطلبان پنهان می ماند و موجب آن می شود که با اندک بی توجهی در دام آموزشسی قرار گیرند به عبارت دیگر ، متداولاً دیده شده است که داوطلب بدون توجه به شرط برقراری این نامساوی ، اقدام به استفاده و بکارگیری از آن می کند که داوطلب را به یک پاسخ نادرست رهنمود می کند لذا توجه توجه به این مهم ، از موضوعات حائز اهمیت است .

وحید تدینشما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید