کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

روش‌های مطالعه‌ی پیوندهای یونی و کووالانسی

 روش‌های مطالعه‌ی پیوندهای یونی و کووالانسی 

konkurchi159.png (430×290)

درس شیمی پایه، پیش‌نیاز درس‌های پیش‌دانشگاهی است و باید کتاب را از اول تا آخر حتی پاورقی‌ها، شکل‌های حاشیه‌ی صفحات، مثال‌هایی که کتاب حل کرده است، آزمایش‌ها و جدول‌ها را کامل بخوانید تا مطلبی باقی نماند.

مبحث ترکیب‌های یونی:

*ابتدا باید بتواند قاعده هشتایی را درک کنید و سپس در مواردی از فرمول‌های یونی را به خاطر بسپارید و در نهایت با تمرین و تست زیاد بتوانید سرعت خود را در فرمول‌نویسی زیاد کنید و در ثانی انرژی شبکه و مفاهیم مرتبط با آنرا به درستی درک کنید.

*در مبحث کووالانسی ابتدا فهمیدن کامل پیوند کوالانسی و تفاوت آن با پیوند یونی و هم‌چنین درک مفاهیمی مثل داتیو لازم به یادگیری کامل این مبحث است و سپس شما با رسم ساختارهای معروف لوویس ذهن خود را آماده کنید و در نهایت تست های زیادی را از این مبحث باید حل کنید تا سرعت خود را افزایش دهید.

ابتدا قبل از حل کردن تست ها، درسنامه کتاب آبی را با دقت کامل یک دور بخوانید و نکاتش را یاد بگیرید.درسنامه در بخش ترکیب‌های یونی و کووالانسی دارای فرمول ها و نکات مفید و کاملی می باشد.

تست‌های هر بخش را کامل حل کنید و تست های سخت را با علامت نشانه گذاری کنید. سعی کنید که تست ها را کامل حل کنید. ابتدا برای تثبیت خوانده‌های خود یک تست حل کنید بدون در نظر گرفتن زمان سپس یک سری تست را انتخاب کرده و با زمان حل کنی

ارسال شده از طرف:

الهام رضایی- سعید سرسنگی-رها رستمی نیا-پوریا زندیشما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید