کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

روش‌های مطالعه‌ی درس‌های زیست،شیمی و زمین رتبه‌های برتر

روش‌های مطالعه‌ی درس‌های زیست،شیمی و زمین رتبه‌های برتر 

konkurchi161.png (430×290)

غزاله تفاق – رتبه ۵ کشور :

زیست شناسی : ابتدا یک دور کتاب را می خواندم و به سراغ تست می رفتم بعد به این نتیجه رسیدم که اگر چند کتاب را بخوانم و نکات را در آورده و سپس تست بزنم بهتر است.

معصومه عظیمی – رتبه ۶ کشور :

زیست شناسی: چون تغییر رشته ای بودم با مطالعه زیست مشکل داشتم.

با راهنمایی های دبیر زیست شناسی و مشاور مدرسه ام ساعات مطالعه زیست را افزایش دادم .

ایشان همیشه به من تذکر می‌دادند که باید سعی کنم در درس زیست «سرعت» و «دقت» را با هم افزایش دهم.

مانا ماسفی – رتبه ۷ منطقه ۱ :

زیست : ابتدا وقتم در مطالعه کم بود اما در آخر چگونه مطالعه کردن را بیش‌تر یاد گرفتم و با دقت بیش تری خواندم.

مائده عابدیان – رتبه ۱۰ منطقه ۱ :

زیست شناسی: به علت تست زیاد و سرعت بالا، دقت کافی نداشتم و به تست های آسان با بی‌دقتی پاسخ اشتباه می دادم با دقت بیش‌تر به متن کتاب درسی ، توانستم دقتم را بیش تر کنم. تعداد تست مهم است ولی نه به اندازه دقت درست ما.

زمین شناسی : با مطالعه ی خلاصه مطالب توانستم به درصد خوب و باور نکردنی برسم که نسبت به حجم مطالعه‌ام بسیار عالی بود.

برای مشاهده ادامه مطلب به ادامه مطلب رجوع کنید….

شمیم شفیعیون – رتبه ۹ منطقه ۱ :

زمین‌شناسی : در درس زمین‌شناسی سعی می کردم فقط به حفظ لغات و نام کلمات دشوار بپردازم و روی مفاهیم توجه نداشتم و همیشه درصدهایم پایین بود اما از بعد از عید متوجه شدم ، بیش‌تر سؤالات از مفاهیم مطرح می‌شود بعد از آن بیش‌تر به شکل ها توجه کردم و شاهد جهش زیادی در درصدهایم بودم.

فاطمه ولی زاده پاشا – رتبه ۸ منطقه ۲ :

زیست شناسی: چون مثل دین و زندگی فقط به مفهوم دروس توجه می کردم و به آن بسنده می‌کردم در حالی که کافی نبود و باید خیلی ریزبینانه و دقیق مطالعه می کردم.

خوشبختانه خیلی زود متوجه شدم و سریع شیوه مطالعاتی خودم را تغییر دادم . وقتی آزمون های کانون را بررسی می کردم به نکات مد نظر طراح توجه می کردم و آن ها  را یا دداشت می کردم و در حین مطالعه سعی می کردم تا به  نکاتی که هم سبک و مشابه بودند توجه نمایم.

در اواخر چون سبک سؤالات کانون را کاملاً متوجه شده بودم  و می دانستم باید به چه نکاتی بیش‌تر توجه نمایم و همان کارها را می کردم  که  باعث افزایش درصدم شد.

محمد رضا غلامی – رتبه ۱۰ منقه ۲ :

شیمی : ابتدا سعی می کردم شیمی را مثل زیست مطالعه نمایم اما پس از چند آزمون ، متوجه شدم شیمی را باید با تست و حل مسأله مطالعه کرد و توانستم به شرایط مطلوبی برسم.

محمد نوروزی – رتبه ۸ منطقه ۳ :

زیست شناسی : بخاطر تغییر رشته ، در این درس ضعف داشتم که با نوشتن نکات مهم در کتاب درسی و مرور مکرر آن‌ها ، ضعفم در این درس بر طرف شد.

مصیب سلیمانی – رتبه ۶ منطقه ۳ :

زمین شناسی : در ابتدا خط به خط کتاب را حفظ می‌کردم به همین خاطر مسائل مفهومی را نمی‌توانستم پاسخ دهم ، از طرفی بعد از یکی دو هفته ۷۰% نکات مهم کتاب را فراموش می‌کردم و مجبور بودم با صرف وقت زیادی دوباره کتاب را مطالعه کنم.

کاری که در این مورد انجام دادم این بود که در دوران طلایی ، درس های حفظی مثل سنگ ها را خلاصه کردم. همین بود که با صرف وقت کم‌تری برای این درس ( که درس خیلی مهمی به حساب نمی آمد ) ، مطالب کتاب را مرور کنم.

نفیسه مهیایی – رتبه ۳ شاهد :

زیست شناسی: در ابتدا کتاب درسی را مثل دوران دبیرستان می‌خواندم و حفظ می‌کردم اما در چند آزمون که با سؤال‌های زیست آشنا شدم متوجه اشتباه خودم شده و کتاب را دقیق‌تر یعنی خیلی نکته ای مطالعه کردم  و از کتاب‌های کانون استفاده نمودم.

صدیقه مویدی – رتبه ۸ شاهد :

زیست شناسی : این دو درس نیاز به مطالعه فراوان دارد ، بارها باید خواند تا نکات ریزش را دریافت طوری که تسلط یافت و در آخر هر سه کتاب را بهم مسلط کرد و بهنکات مرتبطش که در سال های دیگر هم به چشم می خورد توجه کنیم ، توصیه می کنم این دو درس را زمان های نزدیک به آزمون کانون خیلی بیش تر بخوانیم چون این دو درس بسیار فرار هستند.

فاطمه زرندی – رتبه ۴ شاهد :

زیست شناسی : در ابتدا نکته خوانی و دقیق خوانی نداشتم اما به دلیل نکته سنجی بالا در درس زیست‌ شناسی به این دقت عمل رسیدم و یاد گرفتم  درس زیست را علاوه بر این که خط خط بخوانم ، حفظ نمایم  بویژه در درس زیست حفظ کردن خیلی نیاز است.

میلاد قادری –رتبه ۱۰ منطقه :

زمین شناسی : در ابتدای امر در درس زمین شناسی مشکل داشتم و علت آن تغییر رشته من بود و این که کتاب های سوم و پیش را به موازات هم می خواندم بعدها متوجه شدم که کتاب های سوم پایه و مقدمه‌ی کتاب پیش است و برای مطالعه زمین ، تسلط اولیه بر روی کتاب سوم لازم است پس ابتدا کتاب سوم را محور مطالعاتی  خود قرار دادم  و تا کاملاً به آن مسلط نشدم سراغ پیش نرفتم.شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید