کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

یک روش مطالعه برای درس شیمی

 یک روش مطالعه برای درس شیمی

konkurchi176.png (430×290)

همیشه درس شیمی از درس‌هایی بوده است که دارای اهمیت بسیاری است؛ زیرا می‌تواند در رتبه‌ی کنکور دانش‌آموزان گروه ریاضی و تجربی تأثیر زیادی داشته باشد.

آیا می‌دانید این درس در قبولی رشته‌‌های بسیار عالی مانند داروسازی تأثیر زیادی دارد؟

آیا می‌دانید این درس می‌تواند در معدل شما به دلیل داشتن ضریب ۳ تأثیر زیادی بگذارد؟

آیا می‌دانید خیلی از دانش‌آموزان برتر روی این درس سرمایه‌گذاری می‌کنند و نتیجه‌ی خیلی خوبی نیز می‌گیرند؟

اگر دلتان می‌خواهد شما هم در درس شیمی، نتیجه‌ی مطلوبی بگیرید به نکات زیر توجه کنید:

۱- ابتدا متن کتاب درسی را یک بار به صورت ساده مطالعه کنید (با این کار تیترها و نکات کلی درس را به ذهنتان می‌سپارید).
۲- یک‌سری فیش برای نکته‌برداری تهیه کنید و در کنارتان بگذارید. دوباره به سراغ کتاب رفته و به صورت کامل و خط به خط آن را مطالعه کنید. (هر جا نکته‌ی مهمی به چشمتان خورد آن را بر روی فیش‌های‌تان یادداشت کنید.)

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع کنید…


۳- در این مرحله به سراغ جزوه‌ی معلمتان بروید و آن را کامل مطالعه کنید. سعی کنید تسلط خود را بر سؤالات جزو‌ه‌ بالا ببرید تا در پرسش‌های کلاسی و امتحانات مدرسه نمرات خوبی بگیرید.
۴- حال مرحله‌ی تثبیت مطالب است؛ یعنی به سراغ تمرین‌ها و سؤالات بروید و سعی کنید خودتان به این سؤالات پاسخ دهید. می‌توانید از کتاب‌های پرتکرار و مسائل آخر فصل کتاب درسی نیز استفاده کنید (مثال‌های حل‌شده‌ی کتاب را نیز حتماً مطالعه کنید).
۵- این مرحله، مرحله‌ی سنجش و آزمودن خودتان است. شما الان مانند ورزشکاری هستید که بسیار آماده است و می‌خواهد به میدان مسابقه برود و می‌داند تلاش بسیاری کرده است و نتیجه‌ی مسابقه نیز به نفع او تمام خواهد شد. به سراغ کتاب‌های آبی بروید و سعی کنید تست‌هایش را حل کنید.

بعدازظهر روز آزمون، زمانی که برای گرفتن کارنامه‌تان می‌روید، اولین درسی را که به آن نگاه خواهید کرد همین درس است؛ زیرا می‌خواهید یکی از نمره‌های خوب‌تان را زودتر ببینید و خوشحال شوید.شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید