کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

ده تکنیک کارگشا برای بالا بردن درصد زیست‌شناسی

ده تکنیک کارگشا برای بالا بردن درصد زیست‌شناسی

konkurchi142.png (430×290)

۱- مطالعه دقیق کتاب درسی و خط کشی و حاشیه نویسی مطالب مهم .

۲- یادگیری مؤثر این درس نیاز به مطالعه‌ی پله‌به‌پله‌ی مطالب دارد و به این دلیل باید مطالب پایه‌ای را (که پیش‌نیاز درک مطالب دیگر هستند) به‌خوبی فرا گرفت و سپس به سراغ مطالعه‌ی مطالب دیگر (که به مطالب پایه وابسته‌اند) رفت. (مثلاً برای درک همانند‌سازی DNA باید ساختمانDNA را قبلاً به خوبی آموخته باشید).

۳- بخش‌بندی کتاب درسی و در کنار آن بخش‌بندی تست ها مؤثر می باشد .

در مورد روش تست‌زنی این درس :

۴- ۱۰ یا ۲۰ تست بلافاصله پس از مطالعه زده شود و پس از آن با توجه به سؤالات اشتباه پاسخ داده شده ، پس از یافتن نکات مربوطه، کتاب درسی دوباره مطالعه شود و نکات به کتاب درسی اضافه شود.

۵- بقیه تست ها در روز های آینده حل شده و قبل از پرداختن به تست های جدید ابتدا با خواندن خلاصه ها و نکات، تست های قبلی یک بار دیگر زده شود و بعد بقیه تست ها را کار کنید.

۶- در آخر هر هفته هم یک دور کل تست ها زده شود.

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع کنید…

۷- بهترین نحوه‌ی مطالعه این درس اینست که ابتدا با دقت و تمرکز همه‌ی مطالب کتاب را ریز به ریز مطالعه کنید. اگر در فهم اصطلاح یا مطلبی دچار مشکل شدید فرار را برقرار ترجیح ندهید زیرا درس زیست‌شناسی سرشار از نکات ریز و مهم است که نیازمند دقت برای درک کامل است.

۸- کتاب های زیست تصویری .زیست های مفهومی بسیار مناسب است.

۹- به دلیل فرار بودن و در ضمن مهم بودن مطالب این درس استفاده از جعبه ی لایتنر و فلش کارت برای یادگیری مطالب بسیار توصیه می گردد.

۱۰-درخت دانش موجود در کتاب‌های آبی برای طبقه‌بندی مطالب در ذهن بسیار سودمند است.شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید