کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

نکاتی در مورد تورق سریع

نکاتی در مورد تورق سریع

هفته‌ی آخر تورق سریع نکاتی در مورد تورق سریع با تورق سریع برای خودتان فرصت و شانس بسازید تورق سریع، افزایش تسلط و آرامش

تورق سریع، افزایش تسلط و آرامش

اگر به مسابقات دو و میدانی دقت کرده باشید، دونده ی پیروز در اواخر مسیر با نیرویی مضاعف و آرامش خاطر به راه خود ادامه می دهد و در عین حال برای در اختیار داشتن زمان بر سرعت خود می افزاید. در مسیر کنکور، هفته ی آخر که به پایان مسیر نزدیک می شوید نیاز به سرعت عمل همراه با آرامش خاطر دارید و این سرعت در روش تورق سریع خلاصه می شود. کنکوری ها لازم است با انجام روش تورق سریع و تأکید بر اولویت های خود، هم چند بار کتاب ها را مرور کنند و هم با توجه به عملکرد خود آرامش خاطر داشته باشند. از منابع کارآمد این دوره که می توان از آن ها بیش ترین و بهترین استفاده را کرد کتاب خودآموزی و پاسخ نامه ی تشریحی کتاب های زرد عمومی و زرد اختصاصی (جلد دوم) است. کتاب خودآموزی شامل نکات مهم انتخابی از سؤال ها و مباحث مختلف است و در کتاب زرد قسمت های مهم و کلمات کلیدی با رنگ دیگر مشخص شده اند. با تکیه بر این روش و این منابع مطمئناً موفق خواهید بود!

با تشکر از : صفا شیدایی

با تورق سریع برای خودتان فرصت و شانس بسازید

یکی از ویژگی های انسان های موفق این است که در انتظار فرصت و شانس نمی نشینند، بلکه آن ها را ایجاد می کنند و هر کدام از فرصت ها و شانس های ایجادشده را پله ای برای پیشرفت و سکوی پرش خود قرار می دهند. اگر می خواهید مانند افراد موفق عمل کنید، از فرصتی که دوران جمع بندی برای تان ایجاد کرده به نحو احسن استفاده کنید و شانس موفقیت خود را چند برابر کنید. این فرصت طلایی به شما این امکان را می دهد که به جای یک بار مرور، چندین دوره جمع بندی کامل داشته باشید. یک فرصت دیگر نیز در انتظار شماست که می توانید آن را به یک شانس بزرگ برای موفقیت تبدیل کنید و آن، تورق سریع در روزهای پایانی قبل از کنکور است. مرور کتاب خودآموزی، حل تست های مهم و نشان دار، مرور خلاصه برداری ها و دوباره خوانی نکات مهم و قسمت های نشان دار کتاب درسی و جزوه ی معلم، یادآوری و تمرین فلش کارت های ادبیات، زبان انگلیسی و عربی و بسیاری از کارهای مهم و سلیقه ای دیگر که می توانید در دوره ی تورق سریع انجام دهید. از فرصت های به دست آمده نهایت استفاده را کرده و برای موفق شدن تلاش کنید و شانس موفقیت تان را افزایش دهید.

با تشکر از : سارا شفافی

نکاتی در مورد تورق سریع

سعی کنید در این هفته ی پایانی بیش تر به افزایش تمرکز خود بپردازید و خود را بیش تر از نظر فکری برای کنکور آماده کنید. سعی کنید آرامش خود را در این هفته افزایش دهید. هم چنین در این هفته به تورق سریع بپردازید: ۱- قسمت هایی از کتاب های خود را که نشان دار یا حاشیه نویسی کرده اید مرور کنید. ۲- خلاصه نویسی ها و یادداشت های خود را مرور کنید. ۳- رنگ دوم های کتاب های زرد را نیز می توانید برای مرور مهم ترین نکات استفاده کنید. ۴- کلاسور ارزیابی خود را برای مرور و به خاطر آوردن مهم ترین نکات جمع آوری شده استفاده کنید.

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع کنید.

 

 ۵- می توانید قسمت های حفظی برخی درس های تخصصی مثل شیمی را دوباره از نظر بگذرانید. ۶- در این هفته ی پایانی به هیچ عنوان مطلب جدید نخوانید. مبحث جدید باعث آشفتگی ذهنی شما می شود و اعتمادبه نفس شما را کاهش می دهد.

با تشکر از : زهرا نیک ملکی

هفته ی آخر تورق سریع

زیادخوانی در هفته ی آخر، موقعیت شما را تغییر نمی دهد و نیاز به کار خارق العاده و عجیب و غریب ندارید بلکه با حفظ آرامش و خونسردی باید هر آ ن چه را به یاد سپرده اید مرور کنید. به این نکات توجه داشته باشید: کتاب را ورق بزنید و به سرفصل ها، تصویرها، شکل ها و نمودارها، چرخه ها و جداول، حاشیه ی کتاب و پاورقی ها و هم چنین نکته های مهمی که در حاشیه ی کتاب، دفتر نکات و کتاب خودآموزی نوشته اید، توجه کنید. توجه داشته باشید بهترین راه برای مقابله با اضطراب و استرس، ورزش و افزایش فعالیت بدنی است. پس در هفته ی آخر، زمان مشخصی را برای ورزش در برنامه در نظر بگیرید. تغذیه و خواب یکی دیگر از مقوله های مهم در هفته ی آخر به خصوص روز قبل از کنکور است. توصیه می کنیم غذای مقوی ولی کم حجم بخورید و خواب مفید داشته باشید. مرور مطالب باعث خواهد شد پرونده ها در حافظه تان دوباره یادآوری شوند. با این کار سر جلسه ی کنکور با کمی تفکر پرونده های زیرین به بالا انتقال داده می شوند و با مرور مطالب اعتمادبه نفس و خودباوری تان زیاد می شود.

با تشکر از : سید مهدی موسوی

استراحت یا تورق سریع؟

خیلی از کنکوری ها هفته ی آخر را هفته ی کنار گذاشتن مطالعه تلقی می کنند و احساس می کنند که یک هفته استراحت کمک بیش تری به آنان می کند. غزال تفاق، رتبه ی ۵ تجربی کشور درباره هفته ی آخر می گوید: «هفته ی آخر هفته ی تورق سریع است تا یادآوری کلی انجام شود و ذهن حالت خاموشی پیدا نکند.» کنار گذاشتن درس برای یک هفته به قول خانم تفاق می تواند منجر به خاموشی ذهن و فراموشی نکات ریزی شود که روزها و ساعت ها برای یادگیری آن ها تلاش کرده اید؛ پس بهتر است یادتان نرود که حتی برای هفته ی آخر برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

با تشکر از : ریحانه کاظمی

 شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید