کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

داود اکبری از تکنیک مهم برای هفته آخر قبل از کنکور می گوید

تکنیک مهم برای هفته آخر قبل از کنکور می گوید

داود اکبری : تکنیک مهم برای هفته آخر قبل از کنکور

داود اکبری : یک درود جانانه به همه داوطلبان کنکور می فرستم و به همه آن ها خسته نباشید می گویم و می خواهم امروز برای یک هفته باقی مانده تا کنکور یک تکنیک به دانش آموزان ارائه کنم. می خواهم به همه کنکور هایی که تا حالا زحمت کشیدند بگویم همه تلاشی که کردید فراز و نشیب کارتان ، شب هایی که بیدار نشستید، بعضی اوقات که خسته شدید و بسیاری مواقع که زیاد درس خواندید اما باید شرایط و وضعیت فعلی خود را تثبیت کنید . به اندازه زحمتی که کشیدید و به اندازه توان خودتان از خودتان انتظار داشته باشید. اما هفته آخر که به مثابه شب امتحان است. در شب امتحان برای یک درس می خوانید. شما یک سال زحمت کشیدید و قرار است بیش از ۳۰ کتاب را کنکور دهید و این از شما بر می آید. باید در این هفته آخر وضعیت خود را حفظ کنید. به شما تکنیک آن را می گویم: شما حتما دوست دارید مثل یک کامپیوتر همه چیز را حفظ کنید اما تکنیکی وجود دارد که به ذهن و یادگیری هایتان مسلط شوید. شما نگاه کنید که تاکنون چه اطلاعاتی دارید . شما می توانید به بهترین یادداشت ها و نکاتی که برداشته اید رجوع کنید. به کتاب خودتان مراجعه کنید و به بخش های مارکدار توجه کنید. این ۳۰ – ۴۰ ساعت آخر به این نظم و برنامه بپردازید. در این زمان هر روز را می توانید به دو نیم روز تقسیم کنید و فکر کنید که می خواهید یک درس را تمام کنید . به این تکنیک می گویند “تورق سریع” که اتکا به منبع اصلی مطالعاتی دارد که همان یاداشت های شما و نکات مهمی است که مرور می کنید.

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع کنید.

وقتی به یک نکته مهم می رسید روی آن تمرکز کنید و فکر کنید حتما یادتان می آید بعد با مرور مطالب یادگیری ها را تثبیت کنید. بنابر این با نگاه کردن و کمی فشار آوردن به ذهن و تکرار در حاشیه کتاب تان که همان نوشتن است با عث می شود که شما بتوانید روزهای آخر را به بهترین زمان های زندگی تان که ۹ ماه برای آن زحمت کشیدید تبدیل کنید. روز آخر را حتی الامکان درس نخوانید یا کمتر درس بخوانید. از پدرها و مادرها نیز می خواهم در این روزهای آخر همراهی را ادامه دهید . شما که ۹ ماه و شاید ماه ها و سال ها برای فرزندان خود زحمت کشیدید اما می خواهم در این روزهای باقی مانده بیشتر آن ها را همراهی کنید از پدرها می خواهم شب ها زودتر به خانه بیایند و برای دانش آموزان خودشان بیشتر وقت بگذارند . دانش آموزانی که پزشکان و مهندسان و آینده سازان فردای این کشور هستند. حتما مراقب تغذیه بچه های خود باشید و بچه ها هم باید مراقب خواب خودشان باشند . بچه ها برای اینکه در کنکور دچار مشکل نشوند باید ۱۲ ابزار را با خود همراه داشته باشند: ساعت مچی و سنجاق ، پاک کن و مداد ، بطری آب ، دستمال کاغذی و دستمال نرم برای عرق نکردن بطری آب یخ زده.

 شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید