کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

تحلیل درس شیمی کنکور تجربی ۹۲

تحلیل درس شیمی کنکور تجربی ۹۲

– ­­­­­ در سوال اول درس شیمی هرساله رسم بر این بود که تماما از تاریخچۀ اتم سوال مطرح می شود اما امسال ۲ گزینۀ ۱ و ۲ به مفاهیم مرتبط با فیزیک اختصاص داده شده است. – سوال ۲۳۹ همانطور که در کتاب ۶ سال کنکور هم مطمئنا مشاهده کرده اید جزء سوالات پرتکرار و آشنا است . این سوال در سالهای اخیر روند های تناوبی ای مثل الکترونگاتیوی ، شعاع اتمی و یونی و واکنش پذیری را مطرح کرده است. – سوال ۲۴۶ که مربوط به تشخیص گروه های عاملی است از انحصار آسپرین و متیل سالیسیلات خارج شده و به مولکول هایی نا آشنا و خارج از کتاب درسی اختصاص یافته که نشاندهندۀ این است که دانش آموزان باید توانایی های خود را در یادآوری و تشخیص گروه های عاملی پرورش دهند. – سوال هایی همچون سوال ۲۴۷ هم که پای ثابت کنکور است!! – در شیمی کنکور گروه ریاضی ۹۲ نیز در بخش استوکیومتری از بازدۀ درصدی سوالی شبیه به سوال ۲۴۹ شیمی کنکور تجربی ۹۲ مطرح شد که اهمیت مفهوم و محاسبات بازدۀ درصدی را یادآوری می کند. – در سوال ۲۵۷ شیمی کنکور تجربی ۹۲ بر خلاف سالهای گذشته که خواص کولیگاتیو را در قالب جدول مطرح می کردند امسال در قالب سوال جای خالی مطرح کردند.

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع کنید.

 

– سوال ۲۵۸ نیز شبیه به سوال ۲۲۲ کنکور ریاضی ۹۲ است و تبدیل مولالیته و مولاریته به یکدیگر را در نظر دارد. – یکی از سوالات سینتیک خارج از ریتم همیشگی کنکور های سالهای گذشته در پایان فصل تعادل های شیمیایی آمده است. – تیپ سوال ۲۶۵ در حالی برای اولین بار در کنکور در قالب سوالات و مسایل اسید – باز مطرح شد که یک سوال پای ثابت و همیشگی که از pH بافر مطرح می شود از سوالات اسید – باز حذف شد. – سوال ۲۶۷ که دانستن فرمول آلفا آمینو اسید ها را برای دانش آموزان کنکوری لازم می داند نیز برای نخستین بار مطرح شده است و در سالهای گذشته به دانستن اینکه آلفا آمینو اسید ها خاصیت آنفوتری دارند بسنده می شد. – لازمۀ پاسخگویی به سوال آخر شیمی این بود که دانش آموزان حتما آخرین شکل کتاب درسی در انتهای فصل الکتروشیمی را به خوبی تحلیل کرده باشند و در مورد E0 اتم ها و فلزات به خصوص طلا اطلاعاتی داشته باشند.

با تشکر از امیر قاسمی

 شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید