کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

معرفی دانشگاه سراسری صنعتی شریف

معرفی دانشگاه سراسری صنعتی شریف

konkurchi363.png (430×290)

اطلاعات عمومی (قسمت اول) :

درباره دانشگاه:
دانشگاه صنعتی شریف در تاریخ ۱۱/۸/۱۳۴۴ با هدف تأمین و تربیت بخشی از نیروی انسانی متخصص مورد نیاز با کیفیتی همسطح دانشگاههای معتبر دنیا تأسیس شد. این دانشگاه به استناد ماده یک اساسنامه خود برای مدت نامحدودی در تهران گشایش یافت و ماده دو همان اساسنامه به دانشگاه اجازه می داد برای گسترش دامنه فعالیتهای خود در شهرستانها شعبه دایر نماید.
دانشگاه از مهرماه ۱۳۴۵ با حدود پنجاه عضو هیأت علمی و با پذیرش حدود صد دانشجو در رشته های مهندسی برق، شیمی، متالوژی و مکانیک عملاً فعالیت آموزشی خود را اغاز کرد. از آن سال به بعد مرتباً به کیفیت و کمیت دانشجویان پذیرفته شده افزوده شد و به موازات آن زمینه های فعالیتهای آموزشی آن گسترش می یافت بطوریکه در سال بعد دو دانشکده علوم فیزیک و ریاضی و دانشکده مدیریت صنعتی و اقتصاد مهندسی نیز کار خود را آغاز کردند. در سال تحصیلی ۴۹-۴۸ یعنی حدود چهار سال بعد، اولین دانش آموختگان به تعداد ۲۶۳ نفر با مدرک کارشناسی مهندسی وراد بازار کار شدند. در این موقع دانشکده شیمی به دانشکده های علوم افزوده شد، دانشکده مدیریت صنعتی در سطح کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو نمود، و به دانشکده مهندسی صنایع تغییر نام داد. دو سال بعد دانشکده عمران فعلی با نام مهندسی سازه فعالیت خود را آغاز کرد و دانشکده ریاضی برای اولین بار دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفت.
دانشگاه صنعتی شریف افتخار دارد که با بیش از ثلث قرن تجربه و فعالیت علمی خود توانسته است به یاری استادان کارآمد و محققین تلاشگر و دلسوز خود و همچنین با بهره گیری از امکانات کمک آموزشی و آزمایشگاههای مجهز، دانشجویان مستعد خود را در سطح کارآمدترین نیروهای علمی و فنی کشور تحویل جامعه دهد. از این رو دانش آموختگان این دانشگاه اکثراً در سطح قویترین مهندسین و بالاترین مدیریتهای علمی و فنی و اجرایی کشور قرار گرفته اند. همچنین دانش آموختگان این دانشگاه در آزمونهای متمرکز ورودی کارشناسی ارشد از نظر میانگین نمرات در آزمون مذمور و همچنین درصد قبول از کارشناسی به کارشناسی ارشد در اکثر رشته های فنی- مهندسی و علوم پایه (مانند عمران برق، ریاضی، فیزیک و …) مقام اول را بین دانشگاههای کشور داشته اند.
آنهایی که به قصد ادامه تحصیل راهی خارج از کشور شده اند به خوبی در سطح بین المللی رقابت نموده، پس از کسب موفقیت های والای علمی منشاء خدمات ارزنده ای شده اند. میزان انتشارات و مقالات علمی دانش آموختگان و اعضاء هیأت علمی این دانشگاه در چند سال گذشته افزایش قابل توجهی را نشان می دهد. علاوه بر این دانشگاه دانشگاه در سالهای گذشته سهم عمده ای در تربیت نفرات اول آزمون سراسری و برگزیدگان المپیادهای ریاضی، فیزیک، شیمی و کامپیوتر و آماده سازی آنها برای شرکت در رقابتهای جهانی داشته و اکثریت قریب به اتفاق عزیزان ضمن شرکت در رقابتهای جهانی و کسب مقامهای بین المللی در این دانشگاه به تحصیلات خود ادامه می دهند.

برای مشاهده ادامه توضیحات به ادامه مطلب رجوع کنید…

موفقیتهای فوق، جلب اعتماد و علاقه عموم را به گونه ای فراهم آورده است که بیشترین رقابت در بین داوطلبان آزمون سراسری برای ورود به این دانشگاه به وجود آمده است. به عنوان نمونه در سال گذشته ۲۴ تن از دانش آموزان المپیادهای علمی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند و از ۱۰۰ نفر اول آزمون سراسری ریاضی فیزیک، ۹۵ نفر در این دانشگاه پذیرفته شده اند.مدیریت و اساتید این دانشگاه از اقبال عمومی قدرشناسی و سپاسگزاری نموده و به آن افتخار می کنند و در مقابل مسئولیت سنگینی برای خود احساس کرده و خود را موظف می دانند که حداکثر تلاش را برای فراهم نمودن وسایل ارتقای علمی و فرهنگی این عزیزان که ارزشمندترین سرمایه های ملی را تشکیل می دهند فراهم آرودند. از این رو در دانشگاه سعی می شود با تجهیز آزمایشگاههای آموزشی و پژوهشی، غنی کردن امکانات کتابخانه مرکزی و اقماری دانشگاه از کتب، نشریات علمی جدید و سایر وسایل اطلاع رسانی و گسترش شبکه های بین المللی، پست الکترونیکی و غیره همواره از آخرین تجهیزات و دستاوردهای علمی و پژوهشی در سطح جهانی در خدمت شایسته به این استعدادهای درخشان مملکت استفاده شود.
از تسهیلات دیگری که این دانشگاه برای دانشجویان ممتاز فراهم نموده ورود به دوره دکتری بدون ضرورت اتمام دوره کارشناسی ارشد، قبول برخی از دورس پایه دانشگاهی برای دانش آموزان المپیادی که قبلاً به آنها آموزش داده شد و یا تحصیل همزمان در دو رشته کارشناسی مرتبط بهم را می توان نام برد. در مرود طرح اول که خاص دانشجویان با استعداد و با آمادگی کافی است، دانش آموختگان لیسانس علوم طبق ضوابط مشخص و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد مستقیماً به دوره دکتری راه خواهند یافت و لذا در مدت کوتاه تر و انجام کار تحقیقاتی بهتر به اخذ دکتری نائل خواهند شد.
از طرفی همکاری صمیمانه و نزدیک اعضاء هیأت علمی در گورهها و دانشکده های مختلف با هم و با کارکنان و دانشجویان جوی از تفاهم و نمونه زیبایی از تلاش و کار دسته جمعی را در محیطی آموزشی و پژوهشی در این دانشگاه فراهم کرده است. این همکاری، تفاهم و همدلی محیط با نشاط، زنده و پویا در دانشگاه بوجود آورده که خود موجب شکوفایی و رشد فعالیتهای علمی و فرهنگی بین دانشجویان در این دانشگاه شد و تأثیر بسزایی در جذب دانشجویان نخبه کشور دارد. از آن جمله فعالیتها می توان به انتشار مجلات علمی و فرهنگی دانشجویی توسط کلیه دانشکده های این دانشگاه که بعضاً در سطح وسیع در کشور توزیع می شود، برگزاری گردهمایی های علمی در سطح ملی و بین المللی دانشجویی و اجرای اردوها و سفرهای متنوع آموزشی اشاره کرد. علاوه بر اعتبار علمی آنچه موجب اعتلای بیشتر این دانشگاه می باشد، تلاش مداوم و هماهنگ دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشگاه در استقرار ارزشهای انسانی، اخلاقی و اسلامی بوده و از آن جمله مبارزه برای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی قبل از پیروزی انقلاب و دفاع از دستاوردهای آن و مشارکت در سازندگی پس از پیروزی را می توان نام برد.

امکانات و ویژگی ها :

ویژگی خاص:
در یک بیان کلی می توان تمامی عناصر تشکیل دهنده دانشگاه صنعتی شریف را اجزاء تشکیل دهنده مفهوم ویژگی خاص قرار داد. اساتید دانشگاه شریف ، مراکز تحقیقاتی دانشگاه ، دانش جویان و اعضاء هیئت علمی و مدیران ارشد دانشگاه در تعاملات علمی با مراکز تحقیقاتی دنیا ، مراکز صنعتی داخلی ، مراکز پژوهشی پیشگام و بخش های کار آفرین ایجاد دوره های پیشرفته IT ، ارائه مقالات و شرکت در مسابقات کم نظیر هستند . مشارکت دانشگاه در به انجام رساندن پروژه های ملی و بین المللی بصورت جدی دنبال می گردد .
و فضای علمی دانشجوئی بصورتی است که دانشجویان برای رسیدن به مراتب علمی بالا از انگیزه خوبی برخوردار هستند.

امکانات ورزشی:

ارائه دو واحد آموزش تربیت بدنی:
واحد تربیت بدنی ۱
واحد تربیت بدنی ۲

فعالیتهای فوق برنامه ورزشی:
کلیه رشته های ورزشی شامل فوتبال، والیبال، بسکتبال، آمادگی جسمانی، تنیس روی میز، بدمینتون، کشتی، وزنه برداری، بدن سازی، شنا، اسکی، جودو، تکواندو، کاراته، دوچرخه سواری، کوهنوردی، سنگ نوردی، شطرنج، هندبال و ژیمناستیک و نیز مسابقات داخلی جهت انتخاب اعضای تیم دانشگاه برگزار خواهد شد. هر سال تیم های دانشگاه در مسابقات قهرمانی دانشگاه های کشور شرکت می نمایند و تاکنون دانشجویان در زمینه های مختلف ورزشی موفقیت های فراوانی کسب نموده اند.

امکانات خوابگاهی:
اهم وظایف اداره امور خوابگاه ها:
نظارت مستمر بر مجموعه های خوابگاهی
احراز شرایط ویژه دانشجویان شهرستانی براساس مدارک خواسته شده
سفارش و نگهداری تجهیزات خوابگاه ها، پی گیری و رفع نواقص تأسیساتی
هماهنگی برنامه های ورزشی، فرهنگی و هنری خوابگاه با همکاری واحدهای ذیربط
بررسی و تسویه حساب مدت اقامت پس از فراغت از تحصیل
پیگیری و انعکاس کلیه موارد مربوط به مسائل حقوقی و اجتماعی دانشجویان مقیم خوابگاه به مراجع ذیربط.
نحوه درخواست و ضوابط استفاده از خوابگاهتقاضای اولیه دانشجو و موافقت امور دانشجویی پس از احراز شرایط لازم
سپردن تعهد کتبی نسبت به رعایت مقررات انضباطی خوابگاه
سپردن تعهد کتبی نسبت به جبران خسارت های احتمالی به اموال دانشگاه
ارائه مدارک لازم به سرپرست خوابگاه جهت صدور کارت ورودی – سپردن تعهد کتبی نسبت به تخلیه خوابگاه در طول تابستان بلافاصله پس از پایان تحصیلات و یا از دست دادن شرایط لازم
سپردن تعهد کتبی مبنی بر رعایت مصوبات فرهنگی دانشگاه
دادن وکالت به سرپرست خوابگاه مبنی بر مجوز ورود به اتاق در موارد ضروری به تشخیص مسئولین دانشگاه
وکالت تخلیه اتاق به مسئولین خوابگاه ها در امر اسکان

دانشکده ها :

دانشکده ها:
دانشکده شیمی
دانشکده علوم ریاضی
دانشکده فیزیک
دانشکده مدیریت و اقتصاد
دانشکده مهندسی انرژی
دانشکده مهندسی برق
دانشکده مهندسی شیمی و نفت
دانشکده مهندسی صنایع
دانشکده مهندسی عمران
دانشکده مهندسی کامپیوتر
دانشکده مهندسی مکانیک
دانشکده مهندسی و علم مواد
دانشکده مهندسی هوافضاشما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید