کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

معرفی دانشگاه سراسری یزد

معرفی دانشگاه سراسری یزد

konkurchi366.png (430×290)

اطلاعات عمومی (قسمت اول) :

آشنایی با دانشگاه:
با پیگیری های سومین شهید محراب حضرت آیت ا.. صدوقی (ره) در ۲۳ بهمن ماه سال ۱۳۶۷ دانشگاه یزد به عنوان اولین دانشگاه جامع کشور بعد از انقلاب اسلامی با پذیرش ۳۸ نفر دانشجو در مقطع کارشناسی رسماً کار خود را در زمینی به مساحت ۳۸۰ هکتار آغاز کرد. در مهر ماه سال ۱۳۷۰ دانش سرای عالی یزد در دانشگاه یزد ادغام شد. از آن زمان تاکنون هماهنگ با گسترش و ارتقاء سطح کیفی فعالیت‌های علمی و آموزشی، توسعه فیزیکی دانشگاه به طور جدی در دستور کار مدیران و برنامه‌ریزان این مجموعه قرار گرفته است.
دانشگاه یزد هم اکنون دارای ۱۲ دانشکده مستقل است که در آن نزدیک به ۳۵۰ نفر از اساتید مجرب کشور به کار آموزش و تحقیق مشغولند. بیش از ۱۳هزار نفر دانشجو در ۲۷ رشته و گرایش مصوب در مقطع دکترا، ۶۶ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۶۲ رشته در مقطع کارشناسی به تحصیل اشتغال دارند.
چاپ بیش از ۳۰۰ مقاله ISI در مجلات معتبر بین‌المللی، ۳۸۰ مقاله نمایه‌شده علمی پژوهشی و ارایه ۷۸۰ مقاله علمی و پژوهشی در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی در سال ۹۱ را می‌توان به عنوان جلوه‌ای از فعالیت‌های اعضای هیأت علمی این دانشگاه ذکر کرد در کنار سایر ابداعات و افتخارات می توان به دو نمونه راه‌اندازی موتور جستجوگر پارسی، نوآوری‌ در زمینه بیوسنسورها و محصولات زیست‌فنآوری و … اشاره کرد.
تاکنون حدود ۱۵۰ هکتار از مساحت ۳۸۰ هکتاری این مجموعه آماده‌سازی و مورد بهره‌برداری قرارگرفته و در تداوم آن بیش از ۱۰۴ هزار مترمربع ساختمان آموزشی، ۳۰ هزار مترمربع ساختمان کمک‌آموزشی، ۵۲ هزار مترمربع فضاهای خوابگاهی و بالغ بر ۳۰ هزار متر مربع ساختمان‌های مورد نیاز دیگر در دست احداث است.
علاوه بر آن، توسعه چشمگیر فضای سبز این دانشگاه در سالیان اخیر که مساحتی بالغ بر ۸۰ هکتار را در برگرفته است، با تلفیق زیبایی از باغچه‌های پرگل، آب‌نماها و سایبان‌های حصیری، مناظر چشم‌نواز و دلپذیری را در برابر دیدگان هر بیننده‌ای که به این دانشگاه کویری وارد می‌شود قرار داده است.

برای مشاهده ادامه توضیحات به ادامه مطلب رجوع کنید…

امکانات و ویژگی ها :

آمار و اطلاعات دانشگاه:
دانشگاه یزد در ۲۲ بهمن سال ۱۳۶۷ با یک رشته تحصیلی و ۴۰ نفر دانشجو شروع به کار کرد. این دانشگاه در سال تحصیلی ۹۲-۹۱ دارای بیش از ۱۳۰۰۰ نفر دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی(۷۳%کارشناسی،۲۵%کارشناسی ارشد و ۲%دکتری)۳۴۲ نفر عضو هیأت علمی، حدود ۴۲۰نفرکادراداری رسمی، پیمانی و قراردادی، ۶۲ رشته مصوب کارشناسی، ۶۶ رشته کارشناسی ارشد و ۲۷ رشته وگرایش دکتری می باشد.
فضای فیزیکی دانشگاه نیز دارای توسعه چشمگیری بوده است که البته بخشی از این توسعه مدیون کمک‌های سختاوتمندانه مردمی و خیرین و فرهنگ دوست استان است. در حال حاضر حدود ۲۰۰ هکتار از سایت ۳۵۰ هکتاری دانشگاه آماده سازی و حدود ۷۰هکتار فضای سبز ایجاد شده است. همچنین بیش از ۸۶۰/۱۰۳ مترمربع ساختمان آموزشی ۳۰۰۰۰متر مربع ساختمان کمک آموزشی، ۵۲۶۵۰ متر مربع فضای خوابگاهی و بیش از ۳۰۰۷۰ متر مربع ساختمان‌های مختلف در دست ساخت دارد.

دانشکده ها :

دانشکده ها:
مهندسی برق و کامپیوتر
مهندسی معدن و متالورژی
هنر و معماری
فنی و مهندسی
فیزیک
ریاضی
علوم پایه
منابع طبیعی و کویر شناسی
اقتصاد، مدیریت و حسابداری
علوم اجتماعی
ادبیات
علوم انسانی
پردیس دانشگاهشما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید