کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

روش های تست زنی کنکور بخش نکات کلیدی تست زنی کنکور

روش های تست زنی کنکور بخش نکات کلیدی تست زنی کنکور

اختصاصی وبسایت کنکورچی (هر گونه کپی برداری ممنوع می باشد)

نکات کلیدی تست زنی کنکور

داوطلبان در هنگام تست زدن صورت سئوال را کامل خوانده و به نکته یا نکات کلیدی سئوال توجه کنند، سپس تمام گزینه ها را با دقت بخوانند حتی اگر مطمئن هستند که گزینه اول پاسخ سئوال است سایر گزینه ها را نیز بخوانند چون گاهی اوقات پس از خواندن هر ۴ گزینه به نکته انحرافی سئوال پی می برند. سازمان سنجش آموزش کشور در توصیه ای به داوطلبان که نشریه پیک سنجش منتشر شده به کنکوری ها پیشنهاد می کند: زمانی که مشغول پاسخ دادن به یک سئوال هستید، فقط به همان سئوال فکر کنید و در فکر سئوال قبلی یا بعدی نباشید. هر ١٠ سئوالی که پاسخ دادید، شماره سئوال ها را چک کنید تا در پاسخ نامه، جا به جا علامت نزده باشید. بهتر است که جواب سئوال ها را در دفترچه سئوال ها هم علامت بزنید تا چک کردن سئوال ها راحت تر شود. اگر در سر جلسه آزمون پاسخ سئوال یا سئوال هایی را نمی دانستید، مضطرب و مایوس نشوید. مطمئن باشید که سایر داوطلبان نیز پاسخ همه سئوال ها را نمی دانند و قرار نیست که شما به تمام سئوالات یک درس پاسخ دهید. همچنین توجه داشته باشید که ارزش تمام سئوال های یک درس با هم برابر است. پس بیهوده سر سئوال های وقت گیر یا سئوال هایی که در مورد پاسخ صحیح آن ها مردد هستید، وقت خود را تلف نکنید. هنگام پاسخ به سئوال های هر درس، اول سئوال های ساده و سئوال هایی را که مطمئن هستید پاسخ آن ها را می دانید، جواب دهید و سپس سراغ سئوال های پیچیده یا سئوال های وقت گیر بروید و اگر دیدید به خاطر اضطراب یا هر علت دیگری، قادر نیستید که به سئوال های یک درس پاسخ دهید، سئوا ل های آن درس را کنار بگذارید و به سراغ درس دیگری بروید، زیرا پاسخ دادن به سئوال های درس دیگر، به شما احساس آرامش و اطمینان خاطر می دهد و سپس می توانید با آمادگی بیش تری بار دیگر سراغ سئوالهای درسی که مطالب آن برای مدتی از صفحه ذهنتان پاک شده بود بروید. به حرف های عجیب و غریب این و آن گوش نکنید و مطمئن باشید که گزینه های صحیح از یک نمودار یا نم خاصی پیروی نمی کنند. پس فقط با اتکا به دانش و اطلاعات خود و اطمینان از درست بودن یک گزینه، گزینه مورد نظر را در برگه پاسخ نامه علامت بزنید و از تکرار یک گزینه خاص یا به تناوب زدن گزینه ها خودداری کنید. چند نکته ظریف در باره پاسخ دادن به تست های برخی از دروس آزمون ادبیات در سئوال های درک مطلب، بسیاری از اوقات، گزینه های موجود، شعرهایی خارج از کتاب درسی است. در این گونه موارد، درست خواندن شعر، بسیار مهم است تا بتوان مفهوم اصلی هر شعر را دریافت. این گونه سئوال ها، سئوال های نسبتا وقت گیر محسوب می شوند.

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع کنید

 

 پس اگر معنی شعرها را درک نمی کنید یا در خواندن آن ها مشکل دارید، وقت زیادی را صرف این تست ها نکنید. در سئوال هایی که تعداد تکواژ یک یا چند عبارت را باید تعیین کرد، حتما یک بار عبارت را برای خود بخوانید و در صورت داشتن نقش نمای اضافه یا تکواژ صفر، آن ها را در عبارت نشان دهید تا هنگام شمردن تعداد تکواژ، موارد یاد شده را فراموش نکنید. گذاشتن نقش نمای اضافه در هنگام شمارش واژه نیز ضروری است. به نکته های کلیدی سئوال های ادبیات دقت کنید. برای مثال به منفی یا مثبت بودن فعل سئوال، توجه داشته باشید، مثلا در یک سئوال آمده است: کدام عبارت به ویرایش نیاز دارد؟ و در سئوال دیگر از داوطلب پرسیده می شود: کدام عبارت به ویرایش نیاز ندارد؟ بی شک پاسخ به این دو سئوال متفاوت است. همچنین برخی از حروف اضافه یا قیدها در مفهوم سئوال نقش مهمی دارند. برای مثال اگر در سال: در بیت: از خود آرایان نمی باید بصیرت چشم داشت /عیب پیش پا نیاید در نظر طاووس را همه آرایه های ادبی به جز… … . وجود دارد. به قید به جز توجه نکنیم، نمی توان پاسخ صحیح را دریافت. آزمون عربی در حیطه قواعد، صرف دانستن فرمون کار ساز نیست و فهم معنای جمله، راه گشای حل پرسش است. داوطلبانی که در ترجمه و فهم متن خوب کار کرده اند و در حیطه قواعد نیز در حد معمول تلاش نموده اند، در آزمون سراسری موفق به کسب امتیازات خوبی شده اند. حتی برخی از داوطلبان که در حیطه قواعد دچار ضعف بوده اند، به دلیل قوی بودن در حیطه ترجمه و فهم متن، توانسته اند گزینه های درست را در بخش قواعد بیابند. در بخش درک مطلب، قبل از مطالعه متن، یک بار سئوال های این بخش را بخوانید و به محدوده و موضوع سئوال ها دقت کنید. بر حسب تجربه می توان ادعا کرد که مطالعه سئوال ها قبل از مطالعه متن، داوطلب را در فضای کلی متن قرار می دهد. پس از مرور سئوال های درک مطلب، متن را با دقت بخوانید و هر جا که احساس می کنید حاوی نکته مهمی است، زیر آن را خط بکشید. البته با توجه به مطالعه پرسش ها در این مرحله، با سرعت بیش تری پی می برید که کدام قسمت های متن مورد سئوال قرار گرفته است. توجه داشته باشید که کلمات سئوال شاید دقیقا مانند کلمات متن نباشد. این به دلیل آن است که داوطلبان سعی کنند مفهوم را بفهمند و فقط به روش های کلیشه ای به دنبال پاسخ نگردند. آزمون ریاضی گاهی وقت ها کشیدن یک شکل ساده به جای چند دقیقه فکر کردن نتیجه می دهد. در مواقع مورد نیاز از رسم شکل غفلت نکنید. در ضمن خیلی به ذهنتان اعتماد نکنید و از قلم و کاغذ استفاده کنید تا همه چیز جلوی چشمتان باشد.

 

منبع : وبسایت کنکورچی (هر گونه کپی برداری ممنوع می باشد)

 شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

 
دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید