کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

آشنایی با زبان عربی کنکور

دسته بندی: آموزش زبان عربی

آشنایی با زبان عربی کنکور

konkurchi508.png (430×290)

زبان عربی
زبان عَرَبی (به عربی: اللغه العربیه)

یکی از پرگویش ترین زبان‌های جهان، بزرگ‌ترین عضو از شاخه زبان‌های سامی است و با زبان‌های عبری و آرامی هم‌خانواده‌است. زبان عربی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است. این زبان امروز دارای لهجه‌ها و گویش های گوناگونی است و زبان عربی مدرن استاندارد به عنوان زبان رسمی کتابت در تمام کشورهای عرب پذیرفته شده است. علاوه بر جهان عرب، این زبان در کشورهای چاد، اریتره و سرزمین اشغالی نیز از میزانی از رسمیت برخوردار است.

زبان عربی، زبان قرآن و بسیاری از متون اولیه‌ی مسلمانان است و نزد بسیاری از مسلمانان مقدس شمرده می‌شود. در دوران طلایی اسلام، عربی به عنوان زبان اول جهان اسلام از اهمیت بالایی برخوردار بود و آثار علمی، ادبی و مذهبی فراوانی به این زبان نوشته می‌شد. تأثیر عربی بر زبان‌های دیگر جهان اسلام از جمله فارسی، اردو، کردی و زبان‌های مختلف خانواده‌ی ترکی چشمگیر است.

شمار گویشوران
شمار کسانی که عربی را هم چون زبان مادری به کار می‌برند از ۱۷۴ تا ۴۴۲ میلیون تن گفته شده است. عربی زبان رسمی ۲۵ کشور است که کل جمعیت آن‌ها نیز براساس آمار سیا ۳۲۹ میلیون تن است. باید توجه داشت که زبان مادری نیمی از جمعیت کشورهای عربی شمال آفریقا مانند مراکش و الجزایر زبان آمازیغی است و در قانون اساسی جدید این دو کشور زبان آمازیغی به عنوان زبان رسمی در کنار فرانسه و عربی به رسمیت شناخته شده است.

ویژگی‌ها
کاربری (صرف) فعل در این زبان به دو زمان گذشته (ماضی) و حال (مضارع) و چهارده صیغه است. زبان عربی به دلیل قالب ها و حالات صرفی و نحوی و داشتن مذکر و مونث و سایر قواعد دستوری یکی از سخت ترین زبان های دنیا به خصوص برای سخن گفتن است. ازآنجاکه زبان انگلیسی این پیچیدگی ها را ندارد و با دانستن تنها ۵۰۰ واژه می توان نیازهای روزمره را با آن برطرف کرد، در اکثر کشورهای عربی فرانسه و انگلیسی زبان رایج است. در حوزه ی کشورهای عربی خلیج فارس عملاً زبان کار زبان انگلیسی است.

این زبان را «لغه الضاد» نیز می‌نامند، زیرا تنها زبانی است که دارای صامت ضاد است، غیراز زبان آلبانیایی که پس از پذیرش اسلام و نفوذ زبان عربی، حرف ضاد وارد آن شد.

گویش‌ها و لهجه‌ها
محدودهٔ جغرافیایی را که گویشوران زبان عربی در آن اکثریت را دارند جهان عرب می‌نامند که شامل بیش از ۲۰ کشور می‌شود که ازخاورمیانه آغاز شده و تا شمال غرب آفریقای ادامه می‌یابد.

زبان عربی شمار فراوانی از گویش‌ها و لهجه‌های گوناگون را دربرمی‌گیرد که به طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود:

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع بفرمایید…

دانلود + ادامه مطلب

آموزش عربی کنکور مفرد و جمع توصیفات عربی

دسته بندی: آموزش زبان عربی

آموزش عربی کنکور مفرد و جمع توصیفات عربی

konkurchi530.png (430×290)

مفرد و جمع توصیفات در عربی

مَعدِن: مَعادِن(فلز)

ناعِم: نرم

أخضَر: خُضر(سبز)

مُبلّل(خیس)

کامِل(کامل)

مُتّصل(اتصال)

لذیذ(خوشمزه)

آمِن(امن)

عِطر: عُطور(بوی خوش)

حَسَن(خوب)

أجنبیّ: أجانِب(غریبه)

خَوف(ترس)

أصفَر: صُفر(زرد)

مُنفَصل(جدا)

صاف(تمیز)

خشَبیّ(چوبی)

أرخَص(ارزان)

بُنیّ(قهوه ای)

مُریح(راحت)

جَیّد: خوب

مُمتاز: مُمتازون(عالی)

مرتَفِع(بلند)

حُرّ: أحرار(آزاد)

أزرق: زُرق(آبی)

رَمادیّ: خاکستری

فارغ(آزاد)

مُغلَق(بسته)

دانلود + ادامه مطلب

دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید