کنکور و پایگاه کنکور و کنکورچی و مشاوره کنکور و کارنامه نفرات برتر کنکور و مصاحبه با نفرات برتر کنکور و فیلم های آموزشی کنکور

مشاوره کنکور روزهایی از جنس موفقیت

مشاوره کنکور روزهایی از جنس موفقیت

konkurchi538.png (430×290)

نمی‌دانم جزء کدام دسته از دانش‌آموزان هستی و چه نتیجه‌ای در امتحانات گرفته‌ای ولی دوست دارم چند دقیقه با من همراه شوی و به حرف‌هایم گوش بدهی. دوست دارم تعریف تو را از موفقیت بدانم و می‌خواهم به من بگویی موفق شدن از نظر تو چیست: کسب نمره‌ی بیست؟ کسب تراز بالا؟ اشتباه کم‌تر؟ مطالعه‌ی بیش‌تر؟ و بقیه‌ی موارد را هم خودت اضافه کن. حالا شکست را تعریف کن! شکست یعنی مطالعه‌ی کم‌تر، کسب تراز پایین، اشتباه بیش‌تر و بیست نگرفتن. اکنون به من بگو خودت را موفق می‌دانی یا شکست خورده‌ای؟ برنده‌ای یا بازنده؟ برنده شدن اتفاقی نیست که برای بعضی‌ها می‌افتد و برای بعضی‌ها نه. موفقیت شانس نیست که به سراغ بعضی‌ها می‌رود و بعضی‌ها نه. موفقیت به سراغ همه می‌رود و همین جاست که افراد به دو دسته تقسیم می‌شوند. گروهی با دیدن نشانه‌های آن به استقبالش می‌روند و برای حفظ آن تلاش می‌کنند و گروهی دیگر از کنارش عبور می‌کنند و منتظر موفقیت‌های بعدی می‌مانند. این‌جاست که راه برنده و بازنده از هم جدا می‌شود. برنده شدن همیشه به معنی اول شدن نیست، بلکه انجام کاری بهتر از دفعات قبل است. برنده، همه چیز را واضح و شفاف می‌بیند. برنده، از اشتباه کردن نمی‌ترسد و از اشتباهاتش درس می‌گیرد. برنده، برنده است و جز این تعریفی ندارد؛ ولی بازنده بیش‌تر از این‌که نقاط قوت را ببیند، به منفی‌ها توجه می‌کند و وقتی اشتباهی می‌کند، از آن می‌ترسد و اشتباه کردن را بخش جدانشدنی اهدافش می‌داند. بازنده است دیگر؛ خودش دوست دارد بازنده باشد و مدام تلقین شکست خوردن می‌کند و تلاشی برای برنده شدن نمی‌کند.

دانش‌آموزی که با من همراه شده‌ای، شک نکن تو هم برنده‌ای. تعجب نکن! تیتر مقاله را خوانده‌ای و دوست داری روزهایی از جنس موفقیت داشته باشی و همین گام مهمی برای برنده شدن است. اگر از نتیجه‌ی امتحانات راضی نیستی، اگر ترازت پایین است، اگر زیاد اشتباه می‌کنی یا اگر ساعت مطالعه‌ات کم است، هنوز فرصت پیشرفت تمام نشده است و همه چیز قابل جبران است. فقط باید بخواهی و با تمام وجود تلاش کنی. نیم‌سال دوم را پیش رو داری و روزهایی از جنس تلاش و موفقیت در انتظار توست. یک بار دیگر موفقیت به سراغت آمده، این بار از کنارش عبور نکن و به استقبالش برو و آن را به‌راحتی از دست نده. اگر بخواهی و بتوانی و تلاش کنی، شک نکن برنده خواهی شد.

دانلود + ادامه مطلب

مشاوره کنکور راه دانشگاه متحول شو

مشاوره کنکور راه دانشگاه متحول شو

konkurchi541.png (430×290)

متحول شو

به چه می‌اندیشی؟ به نتایجت؟ به برنامه‌هایت؟ به زمان؟ به این‌که چه‌قدر تا کنکور زمان داری؟ به این‌که کم‌تر از ۵ ماه فرصت داری؟ بار اندیشه‌هایت چگونه است؟ مثبت‌اند یا منفی؟

اکنون زمان تحول است. تحولی که از درون آغاز می‌شود و به بیرون راه پیدا می‌کند. تحولی که ابتدا باید در فکر و باورت رخ دهد و سپس در اعمال و رفتارت نمود پیدا کند. با نشاط و شادابی مسیر را ادامه بده، هنوز نیمی از راه دانشگاه باقی مانده است. اگر بخواهی قطعاً می‌توانی. مهم اراده و پشتکار توست. هر چه هستی با هر نتیجه و هر تراز و نمره‌ای، حق نداری ناامید شوی. حق نداری مغرور شوی. تو فقط حق داری با تلاش و امیدواری ادامه دهی.

در توانایی‌ات تردید نکن. ارزش زمان را درک کن. همین حالا تصمیم بگیر که سه چیز را از زندگی‌ات حذف کنی: ترس، تأخیر، تنبلی.

بهترین زمان برای شروعی دوباره همین حالاست. نه دیرتر، نه فردا و نه هفته و ماه آینده، همین حالا! تا به حال چند بار پیش آمده که به خودت وعده‌ی شروع کردن داده‌ای و امروز و فردا کرده‌ای؟ این را بدان: کسی که شروع‌های بسیاری دارد،پایان‌های موفقیت‌آمیز اندکی دارد. پس همین حالا یک بار برای همیشه شروع کن و پیش برو.

هیچ چیزی از دست نرفته است. مطمئن باش اگر با قاطعیت شروع کنی، حقت را می‌گیری. چه بسیار بوده‌اند دانش‌آموزانی که در نیم‌سال دوم متحول شده و شگفتی آفریده‌اند. نگران زمان نباش. شاید زمان کافی برای انجام همه‌ی کارها نباشد؛ اما برای انجام مهم‌ترین کارها، زمان به اندازه‌ی کافی وجود دارد و مهم‌ترین کارهای تو، باور به موفقیت، برنامه‌ریزی دقیق و شروعی طوفانی است.

ذهنت را درگیر گذشته نکن. گذشته هر چه بوده تمام شده است. فکر کردن به گذشته و انتظار نتیجه‌ی خوب داشتن مانند این است که بخواهی با اتومبیل در حالت دنده‌‌ عقب، به جلو حرکت کنی و این غیر ممکن است. موفقیت تو به تصمیم امروزت بستگی دارد. می‌خواهی بدانی چه کسانی می‌توانند در این مسابقه موفق شوند؟

هر که قاطع‌تر، موفق‌تر. هر که امیدوارتر، موفق‌تر. هر که شاداب‌تر، موفق‌تر. هر که بابرنامه‌تر، موفق‌تر. هر که جسورتر، موفق‌تر. هر که مصمم‌تر، موفق‌تر. هر که سحرخیزتر، موفق‌تر. هر که دقیق‌تر، موفق‌تر. هر که سریع‌تر، موفق‌تر.

برخیز و غوغا کن، این گوی و این میدان. بهترین دانشگاه‌ها در انتظار تو هستند و تو را صدا می‌زنند. افکارت را روی برنده شدن متمرکز کن و لحظه‌ای در موفقیت تردید نکن. به قول مولانا: جان چو دیگر شد، جهان دیگر شود. نیم‌سال دوم، نیم‌سال تحول است. نیم‌سال دوم، نیم‌سال اثبات قدرت و توانایی تو به این عالم است. برخیز!

“نخستین پله را با ایمان بالا برو، لازم به دیدن همه‌ی پله‌ها نیست؛ فقط اولی را بالا برو.”

دانلود + ادامه مطلب

یاد بگیرید چگونه بیاموزید

یاد بگیرید چگونه بیاموزید

konkurchi337.png (430×290)

چهار گام برای یادگیری
راه یادگیری خود را با چاپ و پاسخ دادن به سوالات زیر آغاز کنید و بعد استراتژی یادگیری خود را با توجه به پاسخها و مهارتهای یادگیری دیگری که به آن خواهیم پرداخت طرح ریزی کنید.

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع کنید…

دانلود + ادامه مطلب

روش مطالعه ی مبحث شناساگرهای اسید و باز

 روش مطالعه ی مبحث شناساگرهای اسید و باز

konkurchi147.png (430×290)

اسیدها و بازها دو دسته ی معروف از مواد شیمیایی را تشکیل می‌دهند که کنار مواد خنثی خود نمایی می‌کنند اسید ها معمولا ترش مزه اند و در ابتدای فرمول شیمیایی آنها  یک یا دو اتم هیدروژن وجود دارد برای مثال سولفوریک اسیدH2SO4   بازها نیز مزه ای تلخ دارند و در انتهای فرمول شیمیایی آنها یک یا چند گروه هیدروکسید OH وجود دارد برای مثال سدیم هیدروکسید NaOH  و نام دیگر این مواد بازی ، مواد قلیایی است. از اسید های خوراکی می توان سرکه ، افشره پرتقال و افشره گوجه فرنگی و حتی نوشابه های گازدار و یا آب باران را نام برد .و از باز ها ی آشنا می توان صابون ،آب دریا ، شیر منیزی ، پاک کننده ها و مایع سفید کننده را نام برد حتی مایع درون پوست پرتقال نیز یک باز به شمار می آید . برای شناسایی اسید ها و باز ها روشهای متفاوتی وجود دارد :

روش اول : برخی از بازها و اسید های خوراکی را با توجه به مزه آنها می توان از هم تشخیص داد.

روش دوم:استفاده از شناساگر ( معرف ) ها ، شناساگرها مواد طبیعی یا شیمایی هستند که با تغییر رنگ خود در محیط اسیدی و در محیط بازی این دو دسته از مواد را از یکدیگر متمایز می سازنند.

شناساگر های طبیعی : در گذشته از عصاره گل یا  میوه گیاهان برای شناسایی اسید ها و بازها از یکدیگر استفاده می کردند.مثلا از عصاره کلم سرخ ، گلبرگ های گل بنفشه ، گلبرگ های گل سرخ  ، که آنها را روی یک قطعه ای از یک کاغذ کشیده تا قرار گیرد  و با پاشیدن مقداری از اسید یا باز تغییر رنگ ایجاد می شد که این عامل شناسایی مواد از یکدیگر بود.

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع کنید…

دانلود + ادامه مطلب

۱۳ نکته در مورد درس زمین شناسی

 ۱۳ نکته در مورد درس زمین شناسی

konkurchi117.png (430×290)

با شروع فصل بهار دانش آموزان رشته تجربی در مورد نحوه ی مطالعه درس زمین شناسی پرسش های زیادی دارند.

در مطلب زیر نکاتی برای مطالعه این درس ارائه شده است:

۱- حتماً خلاصه نویسی داشته باشید، چون این درس دارای نکات بسیار ریزی می باشد .

۲- خلاصه برداری های خود را به صورت روزانه مرور کنید.

۳- گام به گام مطالب کتاب را خوانده و تا قبل از این که مطلب قبلی را فرا نگرفته اید ، مطلب جدید را شروع نکنید.

۴- کتاب درسی را یک بار به صورت روزنامه وار بخوانید و قسمت هایی که مهم تر است را علامت بزنید و نکته برداری کنید.

۵- در بعضی قسمت ها برای خودتان شکل ترسیم کنید و از روی شکل برای خودتان توضیح دهید.

۶- با کمک اینترنت و پیدا کردن اطلاعات مربوط به این درس ، یادگیری درس را با کمک اشکال و نقشه ها آسان تر کنید .

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع کنید…

دانلود + ادامه مطلب

دی وی دی های مهندس دربندی
دی وی دی های مهندس در بندی
به ما امتیاز بدهید